#SzkołaPamięta (2020)

szkola_pamieta_2020_1szkola_pamieta_2020_2szkola_pamieta_2020_3szkola_pamieta_2020_4szkola_pamieta_2020_5szkola_pamieta_2020_6szkola_pamieta_2020_7szkola_pamieta_2020_8

W drugiej połowie października na terenie szkoły zawisły plakaty promujące akcję „Podziel się zniczem”. Wykonali je członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu w celu zorganizowania wśród wszystkich uczniów zbiórki zniczy na zaniedbane i ważne historycznie groby. Okazją dla tej inicjatywy była zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem i wnet zostało zebranych kilkadziesiąt zniczy. Dzięki temu w czwartkowe popołudnie, 29 października, przedstawiciele Koła udali się na cmentarz przy kościele św. Józefa. Tam odszukali opuszczone groby, pomodlili się za zmarłych i odwiedzili najbardziej charakterystyczne miejsca, w tym: grób poległych w czasie I wojny światowej, grób ks. Pawła Czaji (pierwszego proboszcza parafii św. Józefa) oraz jeden z najstarszych grobów na cmentarzu, datowany na 1908 rok. Wydarzenie to wpisało się w akcję MEN #SzkołaPamięta.