Jubileusz 130-lecia szkoły

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości Jubileuszu 130-lecia szkoły!

Fotorelacje podzielone zostały na kategorie dostępne poniżej.

 

130-lecie atrakcje
Atrakcje
130-lecie - balony
Balony
130-lecie goście
Goście
130-lecie msza
Msza Św.
130-lecie - przemarsz
Przemarsz
130-lecie - występy
Występy

25 maja 2018 roku był dniem bardzo ważnym w historii Naszej Szkoły, świętowaliśmy bowiem jubileusz 130-lecia Jej powstania. Temu wydarzeniu towarzyszyło szereg imprez.

O godz. 10.00 w kościele pw. Św. Józefa została odprawiona uroczysta msza dziękczynna. Po mszy uczniowie w barwnym korowodzie przeszli ulicami dzielnicy. Korowód otwierał nasz patron Józef Lompa w towarzystwie Ślązaczek i Ślązaków, zaś odświętnie ubrani uczniowie nieśli transparenty z hasłami związanymi ze 130-leciem Szkoły, 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę i 150-leciem nadania praw miejskich Królewskiej Hucie. Po powrocie do szkoły uczniowie tworzyli żywe napisy dla tych trzech wydarzeń.

Po południu odbył się na terenie boiska szkolnego Festyn Środowiskowy z okazji 130-lecia istnienia Szkoły oraz spotkanie z absolwentami i byłymi nauczycielami.

Jak na jubileuszowy festyn przystało dużo się działo, była moc atrakcji: liczne konkursy (w tym o historii szkoły i miasta), gry i zabawy sportowo-rekreacyjne dla dzieci, zajęcia plastyczne, florystyczne i konstrukcyjne (dzięki m.in. uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie i jednocześnie naszym absolwentom), kącik historyczny z udziałem rycerza z Zakonu Bożogrobców, warsztaty szycia dla dzieci (dzięki współpracy z firmą Symfonia Szycia z Chorzowa). Można było spotkać się ze zwierzętami w kąciku przyrodniczym lub zagrać w szachy albo zjeść żurek, kiełbasę, krupnioki czy chleb z tustym. Dla amatorów słodkości nasze mamy upiekły ciasta, gofry, naleśniki. Do tego świeżo wyciskane soki, owocowe szaszłyki, a nawet popcorn. Festyn uświetniły występy naszych uczniów i absolwentów.

Swoją obecnością na festynie zaszczyciło nas wielu ważnych gości, którym składamy serdeczne podziękowania: dla Pana Prezydenta Andrzeja Kotali, Pani Dyrektor Wydziału Edukacji Beaty Kabzy, radnej Pani Bożeny Karpińskiej, Pana Adama Lapskiego, przewodniczącego Stowarzyszenia Miłośników Chorzowa oraz dla wszystkich absolwentów, którzy pamiętali o swojej szkole, w tym dla Pana Romana Hermana, dyrektora IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, Cypriana Noconia (dodatkowo dziękujemy za prezentację obrazów), Aleksandra Swadźby z Chorzowskiego Bractwa Rycerskiego Bożogrobców. Przyjemnie było się spotkać z naszymi dawnymi nauczycielkami, którym za przybycie również gorąco dziękujemy.

Szczególnie chcemy podziękować wszystkim rodzicom, którzy również zaangażowali się i  przygotowali pyszne jedzenie na festyn. Na wyróżnienie zasłużyli rodzice z 4a, którzy najliczniej zaangażowali się w festyn.

Skip to content