Wydarzenia w bibliotece

Listopad 2019   HALLOWEEN

Halloween w bibliotece- cukierek za książkę, dla wszystkich którzy w tym dniu wypożyczyli książkę. W tym dniu na przerwach czytane były zabawne wiersze o duchach.

Październik 2019   NOC BIBLIOTEK

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, której celem jest w niekonwencjonalny sposób zachęcić do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. Co roku biblioteka szkolna aktywnie uczestniczy w akcji, w której tegoroczne hasło akcji brzmiało „Znajdźmy wspólny język”. Z tej okazji w bibliotece czekały specjalne wydarzenia- niecodzienne spotkania z literaturą, m.in pokaz filmu „Ptyś i Bill” oraz ciekawe warsztaty w klasach:

I-III warsztaty czytelnicze – „W krainie bajek i baśni”

V warsztaty czytelnicze – „Komiksowe spotkanie z Ptysiem i Billem”.

VI – warsztaty czytelnicze – „Zagraj w ciemno – tworzenie gry planszowej

VIII -warsztaty czytelnicze – „Nocny Marek – czyli poznaj Marka Hłasko”.

W imprezie wzięło udział 87 uczniów.

Wrzesień 2019   WOLNOŚĆ CZYTANIA

W dniach 20 września – 6 października w Chorzowie odbyła się kolejna edycja „Wolności czytania” do której przyłączyła się nasza szkolna biblioteka. Przekazaliśmy na wielki darmowy kiermasz literatury trzy kartony zebranych przez nas książek.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Wrzesień 2019  ZAPRASZAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Biblioteka służy uczniom jako miejsce, w którym można przygotowywać się do zajęć, skorzystać ze zbiorów biblioteki, księgozbioru podręcznego i wyszukać niezbędne informacje w Internecie.  Witamy wszystkich uczniów po wakacjach. W zakładce informator znajdziecie aktualne godziny otwarcia biblioteki. Zapraszamy po odbiór podręczników.

—————-  zapisy z lat 2017/2018 i 2018/2019 w archiwum —————-

Marzec 2017

Świetlica szkolna we współpracy z biblioteką szkolną ogłasza konkurs na najciekawsze przebranie za postać literacką z ulubionej książki lub lektury szkolnej.

Konkurs jest skierowany do uczniów wszystkich klas. 10 kwietnia na lekcji języka polskiego każdy uczeń zaprezentuje w kilku zdaniach swoją postać. Następnie klasa wytypuje najciekawiej przebranego ucznia do reprezentowania klasy w finale konkursu, który odbędzie się w bibliotece szkolnej. Powołane w tym celu jury wyłoni laureatów I, II i III miejsca.
Przewidujemy także dodatkowe nagrody za ciekawe interpretacje swoich bohaterów, które zostaną przyznane w drodze głosowania uczniów i nauczycieli na swojego faworyta.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!


Serdecznie zapraszamy do biblioteki na konkurs Tłusty Ćwiartek.

Każdy, kto w tym dniu odwiedzi bibliotekę, wylosuje jedno pytanie z zakresu czytelnictwa i udzieli prawidłowej odpowiedzi otrzyma słodką nagrodę – ćwiartkę pączka. Każdy może tylko raz losować pytanie!

Zapraszamy do zabawy! Zmierz się ze swoją wiedzą czytelniczą! My zmierzyłyśmy się z Twoimi kaloriami … dlatego tylko ćwiartka!


WALENTYNKI W BIBLIOTECE (Luty 2017)

14 lutego, na świętego Walentego w naszej bibliotece zapachniało gorącą czekoladą i kruchymi, maślanymi ciasteczkami, a oczy cieszyły kolorowe truskawkowe mini galaretki. Można było przez cały dzień przyjemnie, smacznie i wygodnie delektować się różnorakimi zmysłowymi uciechami. A wszystkie te smakołyki były z wielką sympatią dla wszystkich swoich czytelników osobiście przygotowane przez panie bibliotekarki. Dodatkowym rarytasem był też pyszny sernik przygotowany na tę okazję przez Olę Pieniążek z klasy 3A.


NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA (Grudzień 2016)

Wielkie zakupy zostały zakończone!

Z powodzeniem zakończyła się akcja zakupienia książek do szkolnej biblioteki w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakupiliśmy 198 pozycji, które już zostały opieczętowane, wpisane do księgi inwentarzowej i czekają na Was, byście je zabrali na święta do domu! Udało się nam zrealizować Wasze marzenia, a nawet więcej –kupiliśmy wiele pozycji, których nie podaliście, ale są one na wielu rankingowych listach czytelniczych nastolatków, więc mamy nadzieję, że Wam też się spodobają.

J.Ryan Nerve, D. Glukhovsky Metro 2033, R.Riggs – Osobliwy dom pani Peregrine, seria C. Daugherty Wybrani czy K. Cass – Rywalki, EE. Schmitt – Dziecko Noego, J.D.Salinger – Buszujący w zbożu, K. Morgan – Misja 100, kilka albumów, poradników, wiele komiksów – to tylko niektóre nowości. Koniecznie zapoznajcie się z nowa ofertą!

Życzymy Wam i Waszym Rodzicom

„Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem”.

Konstanty Ildefons Gałczyński

 


MARATON CZYTANIA CZYLI KONKURS DLA KLAS (Listopad 2016)

14 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom szkolnego maratonu czytania, który odbył się 3 listopada i był poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi. Nieprzerwanie, przez pięć i pół godziny wszyscy uczniowie czytali „Quo vadis”. Klasy rywalizowały ze sobą o zwycięstwo, na które złożyły się: liczba przeczytanych stron, liczba uczniów czytających w określonym czasie oraz liczba prawidłowo udzielonych odpowiedzi na klasę. Uczniowie potraktowali akcję bardzo poważnie i dołożyli wszelkich starań, aby wypaść jak najlepiej. Maraton przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Najlepszy wynik uzyskała klasa 2 b, która zdobyła główną nagrodę. Natomiast 25 uczniów z pozostałych klas otrzymało dyplomy i nagrody za wysoki wynik uzyskany indywidualnie. Uczniom bardzo podobała się akcja więc zamierzamy ją w przyszłości powtórzyć.

 


MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH (Październik 2016)

Z tej okazji nasza biblioteka we współpracy ze świetlicą szkolną, pracownią j. polskiego i informatyczną zaprasza do szeregu imprez:

  1. głośne czytanie „Qvo vadis” Henryka Sienkiewicza w ramach akcji „Narodowego Czytania 2016”
  2. wystawka o H. Sienkiewiczu, ekspozycja jego wierszy, książek znajdujących się w zbiorach szkolnej biblioteki
  3. konkurs na prezentację o życiu i twórczości H. Sienkiewicza
  4. przerwy z literaturą młodzieżową czyli czytanie podczas przerw fragmentów tekstów z literatury młodzieżowej
  5. „Laurka dla biblioteki” czyli plakat, na którym każdy może umieścić życzenia dla biblioteki z okazji jej święta
  1. Maraton czytania czyli konkurs dla klas oraz
  1. Kiermasz Taniej Książki, na którym każdy znajdzie naprawdę świetne pozycje w bardzo atrakcyjnych cenach – zapraszamy nie tylko uczniów, także ich rodziców. Święta tuż, tuż… a książka jest zawsze dobrym prezentem!

Zapraszamy do udziału w imprezach!

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Biblioteka naszej szkoły przystąpiła do konkursu na projekt Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wygraliśmy , a w nagrodę otrzymaliśmy 5 000 zł na zakup nowości wydawniczych !!!

I teraz Wasza rola. Zapraszamy do zgłaszania w bibliotece Waszych propozycji – co chcielibyście zobaczyć w najbliższym czasie na półce nowości wydawniczych. Propozycje przyjmujemy do końca miesiąca!

Pamiętajcie! To Wy decydujecie, na co wydamy te pieniądze!

 


WOLNOŚĆ CZYTANIA (Wrzesień 2016)

15 września 2016 włączyliśmy się czynnie w organizowaną przez Urząd Miasta w Chorzowie akcję promującą czytelnictwo „Wolność czytania”. Uczniowie z kl. 2b: Łukasz Galus i Janek Jaworski pod opieką pani Teresy Szczęsny przygotowali stoisko pokazujące działalność naszej szkolnej biblioteki. Przekazaliśmy na wielki darmowy kiermasz literatury dwa kartony zebranych przez nas książek. Łukasz i Janek wręczali przechodniom piękne sentencje o książkach, bo, cytując wielką poetkę Wisławę Szymborską, czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.


Zapraszamy do biblioteki szkolnej w nowym roku szkolnym!

Wita Was po wakacjach Wasza ukochana biblioteka. W zakładce Informator znajdziecie aktualne godziny jej otwarcia.

W pierwszej kolejności zapraszamy uczniów klas I i II po odbiór podręczników.

 

Skip to content