Świetlica szkolna – Archiwum

DZIAŁALNOŚĆ ŚWIETLICY w roku szkolnym 2014/2015

Koła zainteresowań

  • Koło fotograficzne – mgr I. Felka-Krufczyk /wtorek 14.30-15.30/
  • Klub Miłośników Języka i Kultury Francuskiej – mgr I. Felka-Krufczyk /poniedziałek 13.30-14.30/
  • Szkolny Klub Europejski DIALOG – mgr Izabela Felka-Krufczyk /poniedziałek 14.30-15.30/
  • Klub Graczy w Rummikub – mgr I. Felka-Krufczyk /wtorek 13.30-14.30 i piątek 8.00-9.00/
  • Klub Miłośników Scrabble – mgr D. Gryglewska /piątek godz. 10.40-11.30/, mgr I. Felka-Krufczyk /piątek 8.00-9.00/
  • Klub szachowy – mgr D. Gryglewska /poniedziałek 11.00-12.00/
  • Koło recytatorskie – mgr J. Lorent-Szeja /czwartek 12.40-13.40/
  • Koło plastyczne – mgr M. Koszembar-Cogiel /piątek 13.00 – 15.00/

Zajęcia wyrównawcze

  • Trening ortograficzny – mgr D. Gryglewska /czwartek 8.00-9.00/
  • Zajęcia edukacyjne „Trudności w pisaniu i czytaniu” – mgr I. Felka-Krufczyk /piątek godz. 8.00-9.00/
  • Zajęcia wyrównawcze z historii – mgr J. Ziętal /poniedziałek godz. 12.30-14.30/, mgr D. Jakubczak /czwartek 13.00-15.00/
  • Zajęcia wyrównawcze z matematyki – mgr Cz. Kolasiński /środa 13.00-16.00/
  • Zajęcia wyrównawcze z j. polskiego – mgr J. Stanowska /wtorek godz. 7.20-8.45/, mgr J. Lorent-Szeja /środa godz. 14.30-15.45/
  • Zajęcia wyrównawcze z j. Niemieckiego – mgr S. Witek /wtorek 13.40-14.25 i czwartek 14.30 – 15.45/

 

DZIAŁALNOŚĆ ŚWIETLICY w roku szkolnym 2013/2014

Koła zainteresowań

  • Koło fotograficzne – mgr I. Felka-Krufczyk /wtorek godz. 14.30-15.30/
  • Klub Miłośników Języka i Kultury Francuskiej – mgr I. Felka-Krufczyk /środa godz. 8.00-9.30/
  • Klub Graczy w Rummikub – mgr I. Felka-Krufczyk /
  • Klub Miłośników Scrabble – mgr D. Gryglewska /poniedziałek godz. 12.45-13.30/
  • Klub szachowy – mgr D. Gryglewska /środa godz. 13.30-14.30/

Zajęcia wyrównawcze

  • Trening ortograficzny – mgr D. Gryglewska /piątek godz. 12.45-13.30/
  • Zajęcia edukacyjne „Trudności w pisaniu i czytaniu” – mgr I. Felka-Krufczyk /piątek godz. 8.00-9.00/
  • Zajęcia wyrównawcze z historii – mgr J. Ziętal /wtorek godz. 9.00-11.00/
  • Zajęcia wyrównawcze z fizyki – mgr P.Niegowska /wtorek godz. 15.00-15.40 oraz środa godz. 14.30-15.30/
  • Zajęcia wyrównawcze z j. polskiego i historii– mgr J. Stanowska /środa godz. 8.50-9.50/, mgr J. Lorent-Szeja /środa godz. 11.40-12.25 i 14.30-15.30/
  • Zajęcia wyrównawcze z geografii – mgr H. Gierot /wtorek godz. 12.30-14.30, czwartek godz. 9.50-10.50/

Wychowankowie świetlicy biorą udział w konkursach o zasięgu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim, a także w licznych turniejach organizowanych przez świetlicę.

Świetlica prowadzi stołówkę szkolną, która oferuje pyszne, dwudaniowe obiady ze świeżych produktów. Cena jednego obiadu to 4 zł. Istnieje również możliwość otrzymania obiadów refundowanych przez OPS w Chorzowie. Szczegółowych informacji udziela kierownik świetlicy – I. Felka- Krufczyk.

 

DZIAŁALNOŚĆ ŚWIETLICY w roku szkolnym 2012/2013

Śląski Bank Żywności

Świetlica podjęła współpracę ze Śląskim Bankiem Żywności rozszerzając w ten sposób ofertę stołówki szkolnej w ramach akcji „Napełniamy talerzyk”. Dzięki pozyskanym produktom spożywczym przekazanym przez Bank szkoła mogła przyznać ciepły posiłek 8 uczniom, którzy tego potrzebowali i spełniali wymagane kryteria.

Osiągnięcia kół świetlicowych

  1. Miejski konkurs fotograficzny pt. „ Pamiętamy” – II miejsce dla Klaudii Kijowskiej z kl. 3a
  2. Regionalny konkurs fotograficzny pt. „Śląskie zabytki techniki w obiektywie” – wyróżnienie dla Pauliny Różyckiej i wyróżnienie dla Alexa Dajki z kl. 2a
  3. Miejski konkurs plastyczny pt. „Francja w moich oczach” – I miejsce dla Beaty Jastrzębskiej z kl. 3b
  4. Miejski konkurs fotograficzny pt. „Elementy zabytków sakralnych na fasadach chorzowskich kamienic oraz krzyże przydrożne i kapliczki”. – II miejsce dla Pauliny Różyckiej z kl. 2a
  5. Miejski konkurs pt. „Zdrowe odżywianie – zbilansowana dieta” – II miejsce dla Beaty Jastrzębskiej z kl. 3b
  6. Miejski konkurs fotograficzny pt. „Kwiaty nadziei. Kwitnące żonkile w Chorzowie” – I miejsce dla Klaudii Szymury z kl. 1a
  7. Regionalny konkurs fotograficzny pt. „Cztery pory roku” – II miejsce dla Pauliny Różyckiej z kl. 2a i III miejsce dla Klaudii Szymury z kl.1a
  8. Wojewódzki konkurs fotograficzny pt. „Przyłapani na czytaniu” – wyróżnienie dla Pauliny Różyckiej (2a)
  9. Grand Prix Jesień – Turniej Szachowy – III miejsce dla Dawida Rafy z kl.3a
  10. X Turniej Szkół Miasta Chorzowa „Scrabble” – IV miejsce dla Magdaleny Szwaczyk z kl. 3c
  11. Kampania ZTU – konkurs ulotkowo – internetowy „Jak ryba w wodzie” – laureatka Daria Niedźwiedzka z kl. 2c i laureat Dariusz Ziółkowski

Plenery i wyjścia

  • Plener na terenie Chorzowa II pt. „Murale”
  • Plener fotograficzny na terenie Chorzowa II pt. „Barwy Jesieni”
  • Plener na cmentarzu przy Kościele św. Barbary – oddanie pamięci tym, którzy odeszli, zapalenie zniczy na bezimiennych grobach.
  • Sztygarka i Szyb Prezydent w Chorzowie.
  • Plener na terenie Chorzowa II – kolonia robotnicza przy ul. Kalidego.
  • Plener fotograficzny na terenie ogródków działkowych – „Szukamy śladów wiosny”.
  • Plener na terenie Chorzowa II pt: „Figury sakralne, krzyże przydrożne i kapliczki.”
  • Plener na terenie Chorzowa II – Kaplica Matki Bożej na ul. Mariańskiej i krzyż przydrożny na ul. Krzyżowej
  • Plener na terenie Chorzowa II – Figura elewacyjna Matki Bożej na ul. 11 Listopada 56

 

Osiągnięcia w konkursach
  • Miejski konkurs fotograficzny pt. „ Chorzów – miasto z pasją” zorganizowany przez Chorzowskie Stowarzyszenie Pomocy „Serce” – wyróżnienie dla Pauliny Ebert z kl. 3b / opiekun I. Felka-Krufczyk
  • Miejski konkurs fotograficzny pt. „Wakacje w obiektywie” zorganizowany przez ZSO nr 1 w Chorzowie – Laureatka Paulina Ebert kl. 3b / opiekun I. Felka-Krufczyk
  • V wojewódzki Festiwal Młodych Talentów zorganizowany (piosenka francuska) zakwalifikowanie uczennicy z kl. 3d Mileny Joszko do finału / opiekun I. Felka-Krufczyk
Plenery fotograficzne i wyjścia
  • Plener fotograficzny na terenie „Stawu Amelung”.
  • Plener fotograficzny w okolicy Elektrowni w Chorzowie i Kopalni Barbara.
  • Plener fotograficzny na cmentarzu przy Kościele Św. Barbary.
  • Plener fotograficzny na terenie Chorzowa II.
  • Wyjście do muzeum Górnośląskiego w Bytomiu na wystawę pt. „Fotografia dzikiej przyrody”. Zwiedzenie wystawy pt. „ Z życia ludu śląskiego XIX-XX w.”.

Członkowie koła fotograficznego i Klubu Miłośników Języka i Kultury Francuskiej bardzo aktywnie angażują się przy organizacji imprez szkolnych i środowiskowych. W roku szkolnym 2011/2012 zainicjowali i zrealizowali pod opieką p. I. Felki – Krufczyk wiele ciekawych przedsięwzięć:

  • Zorganizowanie aukcji prac fotograficznych i studio fotograficznego na jesienny Festyn środowiskowy.
  • Zorganizowanie wystawy fotograficznej pt. „Ślady naszych przodków cyfrowym okiem” na Dni otwarte szkoły.
  • Zorganizowanie studio fotograficznego na Dni otwarte szkoły – uczennice wykonywały makijaż modelkom i portretowały je.
  • Przygotowanie repertuaru piosenek francuskich na występ z okazji Dni otwartych szkoły.
  • Przygotowanie wystawy fotograficznej przedstawiającej dorobek i osiągnięcia koła fotograficznego od początków jego istnienia tj. od 2001 r. na uroczyste obchody 125 – lecia szkoły.
  • Przygotowanie repertuaru piosenek francuskich na Festyn środowiskowy z okazji obchodów 125 – lecia szkoły.

Autorskie wystawy fotograficzne w gablocie szkolnej

  • Paulina Ebert ( kl. 3b ) – „Portret dziecka”
  • Mateusz Kukuła ( kl. 2c ) – „Okiem ryby”
KOŁO SZACHOWE I KOŁO MIŁOŚNIKÓW GRY W RUMMIKUBA

Obecnie szachy i Rummikub są najpopularniejszą grą planszową na świecie, a krąg ich miłośników wciąż się poszerza, dlatego nie mogło ich zabraknąć na naszych świetlicowych zajęciach; Szachy i Rummikub mają na celu:

  • kształtować cechy charakteru, które są nieodzowne do zwycięstwa, nie tylko we wszystkich zawodach sportowych, ale i w życiu,
  • wyrabiać umiejętność panowania nad sobą, wytrwałość, przezorność i odwagę, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje,
  • uczyć prostej prawdy, że własne zdanie i ocena nie zawsze są słuszne i prawdziwe,
  • uczyć myśleć obiektywnie i nie lekceważyć żadnego przeciwnika,
  • mają wdrażać do stosowania w życiu zasady „fair play”,
  • mają wpływać dodatnio na zwiększenie aktywności umysłowej, przyczyniać się do rozwoju inteligencji, rozbudzenia zdolności twórczych.

 

  • 18.01.2012 r. Turniej Szachowy w Młodzieżowym Domu Kultury o Puchar Prezydenta Miasta.
  • 03.03.2012 r. Turniej Szachowy Grand Prix Wiosna w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie.
  • 10.03.2012 r. Turniej Szachowy Grand Prix Wiosna w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie.
  • 13.03.2012 r. Turniej Szachowy w Starochorzowskim Domu Kultury w Chorzowie.
  • 17.05.2012 r. Szkolny (świetlicowy) Turniej Szachowy.
  • 28.05.2012 r. Szkolny (świetlicowy) Turniej gry w Rummikuba
  • 05.06.2012 r. Szkolny (świetlicowy) Turniej Szachowy i Turniej gry w Rummikuba.

W turniejach szkołę reprezentowali:

  • Dawid Rafa
  • Rogal Adrian
  • Chwałkowski Mikołaj
  • Eichhorn Damian
  • Kulejewski Piotr
  • Bartoń Dominik
  • Mateusz Rafa
  • Patryk Kolasa
  • Mirosław Grzesik
  • Patrycja Sołtyk
GIEŁDA KOLEKCJONERÓW

20.02.2012 r. w świetlicy szkolnej odbyła się Giełda kolekcjonerów zorganizowana przez p. D. Gryglewską i p. I. Felkę – Krufczyk. Na giełdzie można było zobaczyć kolekcje ciekawych eksponatów:

  • miniaturowych samochodzików (Łukasz Kosz),
  • książeczek, komiksów z serii „Kaczor Donald”(Adam Rutka),
  • gier komputerowych pt.: ”The Sims”(Jesica Zięcina),
  • kapsli Tymbark (Aleksandra Komendzińska, Aleksandra Mikołajek),
  • koralików i wykonanych z nich wyrobów (bransoletki, wisiorki itp. – Aleksandra Szczudło),
  • starą fotografię

Celem wystawy była popularyzacja idei zbieractwa, możliwość wymiany oraz zaprezentowanie innym uczniom swojego hobby.

KONKURS CZYTELNICZY dla Miłośników czteroksięgu Stephenie Meyer: „Zmierzch”…

02.04 2012 r. świetlica szkolna (p. mgr Dorota Gryglewska) wraz z biblioteką (p. mgr Monika Gonsior) zaprosiły wszystkich chętnych do udziału w „Wielkiej Wampiriadzie”. W programie zawarto:

  • konkurs czytelniczy dotyczący I części książki S.Meyer pt.: „Zmierzch”,
  • konkurs na najbardziej oryginalne i mroczne przebranie,
  • projekcja fragmentów filmu „Zmierzch”.

Na wygranych czekały atrakcyjne nagrody.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Aleksandra Komendzińska, Natalia Gawlik

II miejsce – Natalia Białecka, Agnieszka Pakuła

III miejsce – Patrycja Sołtyk, Natalia Katarzyńska