Archiwum wydarzeń w bibliotece

styczeń 2022  Nowy Rok  czyli czy wiesz, że…

Nowy Rok – międzynarodowe święto przypadające 1 stycznia każdego roku (w kalendarzu gregoriańskim), w Polsce jest to dzień wolny od pracy. W powszechnie przyjętym zwyczaju obchodzenie święta należy rozpocząć od otworzenia butelki szampana o północy z dnia 31 grudnia na 1 stycznia następnego roku. Dzień poprzedzający Nowy Rok nosi w polskiej tradycji miano sylwestra od imienia świętego, który wspominany jest w tym dniu w liturgii w Kościele rzymskokatolickim − papież Sylwester.

Zwyczaj rozpoczynania nowego roku od pierwszego dnia stycznia pochodzi ze starożytnego Rzymu, którego mieszkańcy czcili w ten dzień Janusa, boga bram, drzwi i początków. Wiele języków, w tym angielski i niemiecki przejęły właśnie od Janusa nazwę miesiąca styczeń (ang. January, niem. Januar). Wcześniej, według kalendarza rzymskiego nowy rok witano 1 marca, dlatego też w wielu językach zapożyczone nazwy września, października, listopada i grudnia, czyli 9., 10., 11. i 12. miesiąca roku pochodzą od łacińskich liczebników septem, octo, novem, decem (7, 8, 9, 10). Zmiana rozpoczęcia roku z marca na styczeń została wprowadzona z doraźnych powodów urzędowych – po to, aby nowi konsulowie zdążyli zostać wybrani przed rozpoczęciem sezonu działań wojennych w Iberii.

Wyznawcy prawosławia i część grekokatolików posługujący się kalendarzem juliańskim rozpoczynają Nowy Rok 1 stycznia (co przypada na 14 stycznia według kalendarza gregoriańskiego). Bawią się oni na tzw. małankach w nocy z 13 na 14 stycznia.

W buddyzmie mahajana Nowy Rok przypada po pierwszej styczniowej pełni księżyca. Chiński Nowy Rok wyznaczany jest zgodnie z kalendarzem chińskim i wypada zwykle w drugi (co pewien czas w trzeci) nów księżyca po przesileniu zimowym, które musi wypaść w jedenastym miesiącu księżycowym. Tradycyjnym irańskim świętem Nowego Roku jest Nouruz obchodzone w dniu równonocy wiosennej. Żydowski Nowy Rok to święto Rosz ha-Szana.

A my życzymy wszystkim, niezależnie kiedy obchodzą to święto, SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

Z hukiem w Nowy Rok - Powroty.gov.pl - ZL

grudzień  2021  BOŻE NARODZENIE

 

październik 2021 PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KL. 2A

Dzisiaj w naszej bibliotece odbyła się impreza PASOWANIA NA CZYTELNIKA! Do naszej braci czytelników dołączyli uczniowie klasy 2a. Krótką inscenizację przygotowali: Amelka, Kamil i Michał z 5a oraz Agata z kl. 7a. W rolę książki wcieliła się P. Sonia.  Za P. Teresą uczniowie powtarzali tekst ślubowania, aktu Pasowania Wielką Księgą Bajek dokonała P. Dyrektor. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz fajny upominek. Na zakończenie uczniowie mogli wypożyczyć swoją pierwszą wybraną książeczkę oraz lekturę Cukierku, Ty łobuzie! Jak dzisiaj było? Wesoło i sympatycznie!

październik 2021 NOC BIBLIOTEK 2021 ! za nami

W piątek 8. 10.2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspólnej zabawie z okazji VII Nocy Bibliotek – ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tegoroczne hasło to CZYTANIE WZMACNIA. Ze względu na reżim sanitarny większość imprez odbyła się w salach lekcyjnych, w klasach.
Było czytanie wierszy w klasach I-III. Klasa I zainspirowana Domem, który śmieszy malowała na papierowych talerzykach śmieszne postacie i wymyślała związane z nimi historyjki. Klasa II po wysłuchaniu wiersza Ja jestem książka malowała książkę-przyjaciela, a klasa III na przykładzie Pawła i Gawła analizowała własne zachowania. Klasy IV i V projektowy okładki oraz ilustracje do książek. Klasy VII i VIII flirtowały z literaturą, uczestniczyły w quizie internetowym, dyskutowały o Małym Księciu i stworzyły mapę myśli do tej książki. Dzieci uczestniczące do świetlicy oglądały film Operacja człowiek w czerni i kolorowały obrazki o bibliotece i książkach. Na  zakończenie wszyscy się relaksowali wykonując ćwiczenia z książką. Mimo pandemicznych warunków imprezę zaliczamy do udanych! Dziękujemy wszystkim uczestnikom – nauczycielom i uczniom za super zaangażowanie się we wszystkie wydarzenia!

październik 2021  NOC BIBLIOTEK 2021!

Nasze propozycje imprez czytelniczych do przeprowadzenia w piątek 8.10.2021 podczas lekcji. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy z okazji Nocy Bibliotek pod hasłem CZYTANIE WZMACNIA

Klasa 1

– lekcja edukacji wczesnoszkolnej – Odczytanie wiersza „Dom, w którym śmieszy”, następnie na papierowych talerzach namalowanie śmiesznych portretów i opowiedzenie wymyślonej przez dziecko historyjki.

Klasa2

– lekcja edukacji wczesnoszkolnej – Odczytanie wiersza ”Ja jestem książka” i wykonanie ilustracji książki-przyjaciela

Klasa 3 A/B

– lekcja edukacji wczesnoszkolnej – Odczytanie wiersza ”Paweł i Gaweł”

Klasa 4

– lekcja j. polskiego – Wykonanie ilustracji do książki „Akademia Pana Kleksa”

Klasa 5

– lekcja j. polskiego – Wykonanie projektu okładki do książki „ Chłopcy z Placu Broni”

Klasa 7B

– lekcja j. polskiego – Flirt z literaturą lub quiz (kahoot) o literaturze

– lekcja wf  – Ćwiczenia fizyczne

Kl.7A

– lekcja j. polskiego – Książka, która zmieniła moje życie – mapa myśli

– lekcja wf  – Ćwiczenia fizyczne

Klasy 8 A/B

– lekcja j. polskiego – Książka, która zmieniła moje życie – mapa myśli

– lekcja wf – Ćwiczenia fizyczne

ŚWIETLICA

kolorowanki  – czas: dowolnie z dziećmi, które są w świetlicy

głośne czytanie  – czas: dowolnie z dziećmi, które są w świetlicy

gra wiedzowa „100 pytań” – czas: dowolnie z dziećmi, które są w świetlicy

godz. 13.00 projekcja filmu w sali nr 6 dla dzieci, które są w świetlicy (czas projekcji 1 godz. 22 min)

październik 2021  MIESIĄCEM BIBLIOTEK!

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych – zapraszamy wszystkich  do niekonwencjonalnego rozpoczęcia roku podczas imprezy literackiej NOC BIBLIOTEK , która pokaże, jak ciekawym, przyjaznym i otwartym na wszystkich uczniów i uczennice miejscem jest biblioteka.

Z okazji zapraszamy również na kiermasz Taniej Książki!

wrzesień 2021  NOC BIBLIOTEK!

VII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. W NASZEJ SZKOLE – imprezy będą miały miejsce w piątek – 8 października.

Skierujmy wspólnie światło na bibliotekę, pokazując wspierającą moc literatury i siłę społeczności naszej szkoły. W najbliższym czasie przedstawimy szczegółowe informacje.

wrzesień 2021  WITAJCIE CZYTELNICY!Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania w Bibliotece

Serdecznie witamy wszystkich czytelników w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Biblioteka rozpoczyna pracę od wydania podręczników, później (mamy nadzieję, że już od połowy września) będzie można wypożyczać lektury oraz inne książki beletrystyczne.

Przypominamy o zasadach reżimu sanitarnego: równocześnie  w bibliotece mogą przebywać dwie osoby w maseczkach zakrywających usta i nos.  Ponadto nie można swobodnie podchodzić do regałów – książki podaje bibliotekarz, a oddane pozycje muszą być poddane kwarantannie.

 

 

————————————- 2021/2022———————————————–

czerwiec 2021  PODRĘCZNIKI

Od 4 czerwca rozpoczynamy akcję zwracania podręczników do biblioteki.  Szczegółowy harmonogram został opublikowany w ogłoszeniach e-dziennnika Librus.

maj 2021  DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

Właśnie 8 maja 2021 r. po raz 36 obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dzień ten inauguruje jednocześnie XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwający od 8 do 15 maja. Z tej okazji  „Zasmakuj w Bibliotece”.

Z tej okazji życzymy sobie satysfakcji i zadowolenia z pracy, wspaniałych czytelników, regałów pełnych książek, pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, a także oczywiście zdrowia.

Święto ludzi książki. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - ppt pobierz

——————

kwiecień 2021  WIELKANOC

Życzenia wielkanocne. Najpiękniejsze życzenia na Wielkanoc 2021. Wierszyki, rymowanki, krótkie, śmieszne. Życzenia na Wielkanoc | Kurier Poranny

——————

marzec 2021  WRACAMY DO NAUKI I PRACY ZDALNEJ

Ponieważ od soboty 18 MARCA zaczyna się powrót wszystkich klas do nauki zdalnej, w tym również biblioteki, dlatego bardzo prosimy o zwrot ewentualnych zaległych pozycji i wypożyczenie potrzebnych lektur oraz innych książek do czytania.

Biblioteka jest czynna w piątek 19.03.21 wyjątkowo  w godz. 8.00-14.00

——————

luty2021  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

W 2021 roku obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO przypadły na niedzielę  21 lutego.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego.
Święto upamiętnia wydarzenia w mieście Dhace (obecnie stolica Bangladeszu), gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu zginęło podczas pokojowej demonstracji, w trakcie której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu jednego z dwóch języków urzędowych w Bengalu Wschodnim, należącym wówczas do Pakistanu. Oficjalnie rząd Pakistanu ogłosił bengalski językiem urzędowym w 1956 roku, po wielu latach sporów, a 21 lutego to obecnie święto narodowe w Bangladeszu.
Poza upamiętnieniem wymienionych wydarzeń, głównym przesłaniem międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur.

——————

luty2021  BIBLIOTEKA ZAPRASZA

Rozpoczynamy nowy okres. Godziny pracy biblioteki nie zmieniły się i tak:

poniedziałek od 8.00 do 14.30
wtorek od 12.30 do 15.00
środa od 13.30 do 15.00
czwartek od 10. 30 do 13.30                                                                                                                                                                        piątek od 8.00 do 13.30

Czeka na Was mnóstwo nowości i nowy układ książek na półkach, czy lepszy?  Przyjdź i oceń!

 ——————

styczeń  2021  PODSUMOWANIE CZYTELNICTWA ZA 1 OKRES

Ranking czytelnictwa – podsumowanie na zakończenie I okresu. Pomimo pandemii, kiedy większość uczniów uczy się zdalnie, nie spada wskaźnik czytelnictwa, z czego bardzo się cieszymy. Zapraszamy wszystkich do jak najczęstszych odwiedzin – dla najlepszych nagrody na koniec roku szkolnego!

Ranking indywidualny:

  • Dominik Klakus  – kl. 6a – 12 pozycji
  • Łukasz Majewski – kl. 6a  – 7 pozycji
  • Mateusz Nagel kl. 7b, Nadia Stelmach kl. 4a – po 6 pozycji

Ranking klas:

Z analizy wynika, że najwyższą średnią wypożyczeń ma klasa 6a, następnie klasy  7a i 4a.

Lektury najsłabiej wypożyczają klasy: 7b, 6b i 4a,  a najlepiej klasy: 3a, 6a,7a .

Natomiast beletrystykę najsłabiej czytają klasy7b, 2a, 6b, najlepiej czytają klasy 6a, 3a, 7a.

——————

styczeń  2021  FESTIWAL LITERATURY TWÓRCÓW ŚLĄSKICH

W ramach promocji czytelnictwa zapraszamy na Festiwal Literatury Twórców Śląskich online!
Jest to inicjatywa Chorzowskiego Centrum Kultury realizowana wspólnie z Lekki Teatr Przenośny w ramach Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk”.  Więcej odcinków znajdziecie na YouToube.

——————

styczeń  2021  Priorytet 4 NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe
https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-1-szkoly-podstawowe,NTU0Njk2MTU5NDYyMTM2NTQ2OQ/?sort=score%20desc

Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe
https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-2-szkoly-ponadpodstawowe,NTU0Njk1MzYwMjQ3Mzc0MTI0OQ/?sort=score%20desc

W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

W ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka Narodowa przygotowała 70 audiobooków lektur i klasyki literatury, które to można pobrać za darmo z POLONY. Wśród 55 tytułów, które zostały udostępnione w tej formie znalazły się m.in. Lalka, Quo vadis, Sklepy cynamonowe i Nad Niemnem.

————–

grudzień  2020  BOŻE NARODZENIE


————–

grudzień  2020  CZYTANIE NA EKRANIE

Zapraszamy do odkrywania magicznego świata książek wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Katowicach.  Za pośrednictwem szkolnego facebooka udostępniamy Wam  kanału na YouToube, na którym biblioteka prowadzi „Czytanie na ekranie”.

 

————–

grudzień 2020  NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

książkiW ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasz szkoła za kwotę 15 000 zł na zakupiła nowości czytelniczych, w tym lektur. Dysponujemy pełnym zestawem lektur wybranych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i j. polskiego. Bogata oferta nowości beletrystycznych obejmuje wiele pozycji dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, mającymi różne problemy emocjonalne. Zakupiliśmy wiele pozycji o tematyce przygodowej (min. Cwaniaczek, Tomek Łebski), podróżniczej (min. cała seria Neli podróżniczki), fantastycznej, obyczajowej. Mamy wiele najnowszych komiksów dla dzieci od I do VIII klasy. Jest w czym wybierać!
Bądźcie częstymi gośćmi biblioteki szkolnej, bo jak mawiał Albert Einstein: jedyne co musimy wiedzieć, to gdzie jest droga do biblioteki! Zapraszamy do biblioteki w godzinach jej pracy:
poniedziałek od 12.30 do 14.30
wtorek od 12.30 do 15.00
środa od 13.30 do 15.00
czwartek od 12. 00 do 13.30                                                                                                                                                                        piątek od 8.00 do 13.30

 

—————-

listopad  2020  INWENTARYZACJA KSIĘGOZBIORU

W dniach od 16 do 30 listopada będzie przeprowadzana inwentaryzacja księgozbioru (SKONTRUM). Biblioteka w tym okresie będzie zamknięta, dlatego wszystkich planujących odwiedziny w szkolnej bibliotece zapraszamy do 13 listopada włącznie!

Pamiętamy o maseczkach i dezynfekowaniu rąk!

—————–

listopad  2020  AKCJA „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

W ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” nasza szkoła otrzymała Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dla uczniów klasy pierwszej mamy do czytania „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej.

Projekt czytelniczy Mała Książka Wielki Człowiek – Gmina Radziłów

—————–

październik  2020 DZIADY KONTRA HALLOWEEN

Cukierek albo psikus, czyli historia Halloween - CDNPolskie Dziady czy zapożyczone Halloween przypadają na 31. października. Świętowanie tego dnia może pomagać w oswajaniu dzieci z mroczniejszą stroną życia. Wiele maluchów boi się zjaw i duchów (roi się od nich np. w bajkach i książkach). Warto, aby te lęki poskromić w najlepszy z możliwych sposób – poprzez zabawę. Przecież ja też mogę straszyć, co skrupulatnie wykorzystała biblioteka organizując dla dzieciaków edukacji wczesnoszkolnej wiele zabaw: było czytanie „strasznych książek”, konkurs na najstraszniejszą minę, poszukiwanie szkolnego ducha i wiele śmiechu, a w nagrodę tematyczne cukierki.

——————

październik  2020  PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 23 października w Bibliotece Szkolnej odbyło się pasowanie kl. 2a na Czytelnika.                                       Pani Teresa zaznajomiła uczniów z zasadami obowiązującymi w bibliotece, a także dotyczącymi wypożyczania książek, a koledzy z klasy III a zaprezentowali kilka skeczy z książka w roli głównej. Drugoklasiści złożyły uroczyste ślubowanie, w którym przyrzekły szanować książki i dbać o nie.              Następnie każdy uczeń został pasowany na Czytelnika oraz otrzymał pamiątkowy dyplom i wypożyczył pierwsza książkę: lekturę „Niesamowite przygody 10 skarpetek”. Całość imprezy fotograficznie utrwaliła Pani Sonia.

Nowym czytelnikom życzymy miłych chwil z książką!

—————-

październik  2020  KONKURS PLASTYCZNY

Ekslibris Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach Filii w ChorzowieZ okazji 75-lecie powstania Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej  im. J. Lompy w Katowicach, Filii w Chorzowie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Biblioteko,życzę Ci…”, którego celem jest zaprojektowanie laurki upamiętniającej to wydarzenie. Szczegóły w zakładce ogłoszenia e-dziennika Librus. Prace prosimy odnosić bezpośrednio do Biblioteki Pedagogicznej na ul. 3 Maja w Chorzowie (budynek LO Ligoń)

——————

październik  2020  NOC BIBLIOTEK – relacja

VI edycję Noc bibliotek w tym  roku obchodziliśmy w naszej szkole w dniu 9 aździernika 2020. W ramach akcji ogłosiliśmy konkurs plastyczny na plakat Noc Bibliotek 2020 - Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckimreklamujący „książki                o niepowtarzalnym klimacie””, konkurs fotograficzny na zdjęcie autora czytającego w miejscu dla niego klimatycznym czyli „czytam   w zacisznym klimacie”. Laureatami konkursu zostały Panie Ewa Łubkowska-Baszczaki Joanna Elsneroraz uczennica Julka Majewska. Młodsze dzieci wykonywały ilustracje do bajki oraz bawiły się grafikami  z motywami przewodnimi akcji: kolorowankami, labiryntem, łączyły kropki, wspólnie                                    z bibliotekarzem czytały książkę. Czytelnicy naszej biblioteki obejrzeli również film pt. „Jakub, Mimmi  i gadające psy”  udostępnionego czytelnikom do domowych projekcji z okazji Nocy Bibliotek.

Impreza, mimo, że odbyła się w innym niż zazwyczaj klimacie, była bardzo udana, sprawiła wiele radości.

 

——————

październik  2020  NOC BIBLIOTEK – zapowiedź imprezy

Noc Bibliotek Po raz kolejny przystępujemy do Ogólnopolskiej Akcji promującej czytelnictwo: NOC BIBLIOTEK

W tym roku hasłem przewodnim Nocy Bibliotek jest „Klimat na czytanie”.

1. Zapraszam wszystkich do konkursu fotograficznego „czytam w klimacie” na jedną fotografię,  przedstawiająca was czytających w klimatycznym( dla was) miejscu. Jestem bardzo ciekawa waszych propozycji. Może to będzie piękny jesienny park…może ławka pod blokiem…a może wasze własne łóżko. Napiszcie w jednym zdaniu, czemu akurat to miejsce 🙂
Na fotografie czekam do 8 października. Najbardziej klimatyczne zdjęcia będą zamieszczone na szkolnym facebooku, szkolnej stronie internetowej oraz stronie CEO „Noc bibliotek”.   Fotki wysyłajcie na t.szczesny@sp39.chorzow.pl

2. A może ktoś woli malować? Dla niego propozycja wykonania plakatu reklamującego bardzo klimatyczną książkę. Plakat w dowolnej technice wykonany na formacie A3 dostarczcie do biblioteki również do                      8 października.

Uwaga! Każdy, kto wyśle zdjęcie lub wykona plakat dostaje ocenę z plastyki z wagą konkursu szkolnego.

Gminna Biblioteka Publiczna w Fabiankach Fabianki 3, 87-811 Fabianki tel. 54 251-67-94

——————

wrzesień  2020  DALIŚMY KSIĄŻCE DRUGIE ŻYCIE

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji  Fundacji Zaczytani.org.   Zebraliśmy i przekazaliśmy                                                                                za pośrednictwem Fundacji 83 pozycje,  które wzbogacą biblioteki  szpitali oraz placówek opiekuńczych i pomocowych. Brawo! Cieszymy się, że możemy na Was liczyć!

——————

wrzesień  2020  NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Biblioteka Pedagogiczna w RaciborzuW ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasz szkoła pozyskała kwotę 15 000 zł na zakup nowości czytelniczych, w tym lektur.  Na podstawie propozycji otrzymanych od Was, Waszych rodziców i nauczycieli  zostały złożone zamówienia do hurtowni i właśnie otrzymaliśmy ich pierwszą partię. Nowości są już przygotowane do wypożyczenia.  Jest w czym wybierać!

 

Zapraszamy do biblioteki w godzinach jej pracy:
poniedziałek od 12.30 do 14.30
wtorek od 12.30 do 15.00
środa od 13.30 do 15.00
czwartek od 12. 00 do 13.30                                                                                                                                                                        piątek od 8.00 do 13.30

——————

wrzesień  2020  DAJ KSIĄŻCE DRUGIE ŻYCIE

Czy masz książki wydane po 2000 roku, które przeczytałeś i chciałbyś komuś ofiarować?

Przynieś je do szkolnej biblioteki, a za pośrednictwem Fundacji Zaczytani.org przekażemy je do szpitali oraz placówek opiekuńczych i pomocowych.

Zbiórka trwa do 5 października 2020

——————

wrzesień  2020  AKCJA PODRĘCZNIKI

podręczniki

Zapraszamy uczniów klas IV – VII do odbioru podręczników zgodnie          z harmonogramem od godz. 8.00:

kl. IV A – 4.09 – piątek

kl. VI A – 7.09 – poniedziałek i kl. VI B  – 8.04 – wtorek

kl. VII A – 9.09 – środa  i  kl. VII B  – 10.09 – czwartek

Dla uczniów kl. I – III podręczniki odbierają rodzice w godzinach pracy biblioteki                                                         oraz podczas spotkań z wychowawcami.

Każdy odbierający sprawdza stan podręczników i ewentualne zastrzeżenia zgłasza bibliotekarce. Zastrzeżenia zgłoszone w późniejszym terminie nie są uwzględniane przy odbiorze podręczników.

———————————————————————————————————————————-

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

———————————————————————————————————————————-

czerwiec 2020  WAKACJI NADSZEDŁ CZAS!

Wszystkim czytelnikom naszej biblioteki życzymy wspaniałych wakacji, dużo słońca i niesamowitych przygód, ale przede wszystkim zasłużonego odpoczynku po trudach zdalnej pracy.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym, oby bez pandemii!

——————

czerwiec 2020   ZWROT PODRĘCZNIKÓW

Ze względu na pandemię, w tym roku zwrot podręczników będzie przebiegał zgodnie z harmonogramem przekazanym za pośrednictwem modułu OGŁOSZENIA w e-dzienniku Librus. W imieniu uczniów klas I-III podręczniki zwracają rodzice. Uczniowie klas V-VIII oddają podręczniki osobiście.

Ze względu na reżim sanitarny bardzo prosimy o przestrzeganie ustalonego harmonogramu.

Wszystkim przypominamy o obowiązkowych maseczkach, zachowaniu odległości w kolejce, uczniom klas V-VIII o zgodach rodziców na wejście na teren szkoły w warunkach pandemii.

——————

maj 2020  KSIĘGARNIA TULISZKÓW ONLINE

Moi drodzy,
ponieważ czytać trzeba, a biblioteka szkolna, tak jak i miejskie, jest zamknięta – udostępniam Wam wykaz pozycji lekturowych oraz kodów dostępu (kombinacja liter i cyfr na końcu wiersza) do darmowego pobrania e-booków ze strony:   www.ksiegarnia-tuliszkow.pl
1. Na dole otwieramy zakładkę smartbook
2. Po wpisaniu (wklejeniu) kodu można już pobrać sobie e-booka w jednym z trzech dostępnych formatów
Uwaga, jeśli wybierzemy tytuł z dołu strony, to trzeba przejść do góry, żeby zobaczyć okienko z kodem (okienko zawsze pojawia się u góry)
3. Po wpisaniu (wklejeniu) kodu można już pobrać sobie e-booka w jednym z trzech dostępnych formatów.
Lista pozycji:

E – book – Ania z Zielonego Wzgórza, L. M. Montgomery, z oprac., (pakiet: epub, mobi, pdf) AA83DE28
E – book – Dziady cz. II, A. Mickiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) CZ32NB76
E – book – Krzyżacy, H. Sienkiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) ET41WA67
E – book – Opowieść wigilijna, C. Dickens, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) RT98UY92
E – book – Pinokio, C. Collodi, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) GF32HJ67
E – book – Przygody Sherlocka Holmesa, A.Conan-Doyle, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) NB64KK65
E – book – Przygody Tomka Sawyera, M. Twain, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) TN88SW21
E – book – Quo vadis, H. Sienkiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) PZ33HF15
E – book – Romeo i Julia, W. Szekspir, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) UT46FF87
E – book – Skąpiec, Molier, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) EF88SE29
E – book – Syzyfowe prace, S. Żeromski, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) BV66XC72
E – book – Tajemniczy ogród, F. E. Burnett, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) WS25FF35
E – book – W 80 dni dookoła świata, J. Verne, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) UD54HD65
E – book – W pustyni i w puszczy, H. Sienkiewicz, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) GT93JR22
E – book – Zemsta, A. Fredro, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) TF28YW47
E – book -Pan Tadeusz, A. Mickiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) SW65AW21

Zachęcam do skorzystania z oferty!

——————

maj 2020   ŚWIĘTO BIBLIOTEK

08.05.2020 r. Święto Bibliotek.

Kto wymyślił takie święto?
W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych.  Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Co właściwie oznacza wyraz „biblioteka”?
Słowo pochodzi od greckiego bibliotheke (gdzie biblion albo biblos to księga, a theke – składnica) i oznacza zbiór książek oraz innych materiałów źródłowych. Biblioteka to instytucja społeczna, która gromadzi, przechowuje i udostępnia materiały biblioteczne oraz informuje o materiałach bibliotecznych swoich i obcych. Najwcześniejsze informacje o bibliotekach mamy już z III tysiąclecia p.n.e. (Egipt, Chiny). Jedną z najstarszych znanych z wykopalisk była Biblioteka Assurbanipala w Niniwie z VII w. p.n.e. (wtedy Mezopotamia, obecnie teren Iraku).
A oto przegląd najpiękniejszych bibliotek świata :

https://niestatystyczny.pl/2016/10/08/najpiekniejsze-biblioteki-swiata-czesc-pierwsza/

https://niestatystyczny.pl/2017/03/06/najpiekniejsze-biblioteki-swiata-czesc-druga/

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę ?, to odpowiedz na kilka krótkich pytań pt. „Kto to powiedział ?”:

Zapraszam.    Monika Bartoszewska

——————

kwiecień 2020 ZAPROSZENIE DO CZYTANIA

Aby umilić czas pobytu w domu zapraszam do zapoznania się z bezpłatnymi zasobami.

1. Póltorak Agata: Bajki z dna Bałtyku (5 bajek z 21): https://issuu.com/marpress/
2. Elfi – Bajki do czytania: https://www.elfibajka.pl/
3. Bajki dla dzieci: http://audio-bajki.pl/
4. Bajki do słuchania, do czytania, bajki terapeutyczne: https://bajki-zasypianki.pl/
5.Bajki Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” (bajki terapeutyczne): http://swiatelkodladzieci.pl/

——————

kwiecień 2020  KONKURS ZABAWY PLASTYCZNE Z BIBLIOTEKĄ

Witamy,
ufamy, że spędzacie czas nie tylko przed komputerem czy telewizorem, że nie tylko uczycie się, ale również czytacie. Pamiętajcie, że fajny świat, fantastyczne przygody to świat, który możecie odkryć w każdej książce. Czytajcie, bo warto!
A dla wszystkich, którzy lubią nie tylko czytać, ale i malować…
OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY
obejrzyjcie film  https://www.youtube.com/watch?v=dheMZoVa1Ug
a następnie spróbujcie wyczarować podobne dzieła, wykorzystując kartkę papieru formatu A5 lub A4, farby plakatowe (gęste), pędzel lub swoje palce i czarny pisak.

Kiedy wrócimy do szkoły – przynieście swoje prace do biblioteki.
Nagrody czekają!
Życzę artystycznych sukcesów.

——————

marzec 2020 STWÓRZMY LISTĘ BESTSELLERÓW

Mamy teraz dobry czas na czytanie książek, na nadrabianie lekturowych zaległości. Napisz, jaką książkę przeczytałaś/przeczytałeś w ostatnim czasie, a którą polecasz do przeczytania innym. Napisz też, jakie książki moglibyśmy zakupić do szkolnej biblioteki, by były one chętnie czytane przez wszystkich. To niepowtarzalna okazja – możesz mieć wpływ na szkolny księgozbiór! Stwórzmy listę bestsellerów SP 39. Propozycje przesyłacie do mnie przez moduł wiadomości.
Pozdrawiam wszystkich
Teresa Szczęsny

——————

marzec 2020 BIBLIOTECZNE ZASOBY ONLINE

Czas pobytu w domu możemy wykorzystać na nadrobienie zaległości w czytaniu. Na czas zamknięcia bibliotek szkolnych i miejskich chciałabym podpowiedź Wam, gdzie można szukać darmowych książek. Poniżej źródła darmowych (lub prawie darmowych) ebooków.

WolneLektury.pl
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Pamiętajcie! Z zasobów tych należy korzystać w sposób racjonalny tak, by nie przeciążać organizmów (oczu,kręgosłupa etc) przed monitorami (wszelakimi).

I jeszcze:

Jeśli ktoś zostawił podręcznik w szkole, to część podręczników, z których korzystają Uczniowie naszej szkoły dostępna jest na stronach wydawnictw (proszę sprawdzić). Nasza szkoła korzysta z podręczników WSIP (j.polski kl.5-8, plastyka, edukacja wczesnoszkolna), GWO (matematyka) Pearson Education Limited (j. angielski kl. 1-3) i Nowej Ery (pozostałe).

——————

luty 2020 RANKING CZYTELNICTWA ZA I OKRES 2019/2020

Podsumowanie rankingu czytelników i klas.

W kategorii „Czytelnik”:

I miejsce . – Oliwia Łozak kl.5b      II miejsce. – Oliwia Respa kl.8a       III miejsce. – Mateusz Marciniak kl.8b

W kategorii „Klasa”:

I miejsce. – kl. 8A     II miejsce. – kl. 5B     III miejsce. – kl. 8B

Gratulujemy wszystkim uczniom i zachęcamy do dalszego aktywnego korzystania z zasobów biblioteki:)

——————

styczeń 2020 KONKURS PLASTYCZNY NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

Rozstrzygnięcie konkursu na zakładkę do książki:

Amanda Krawczyk – kl. 1a – I miejsce

Kinga Drabik – kl.2a – II miejsce.

Natalia Pielka- kl.2a – III miejsce.

Dziewczynom gratulujemy zwycięstwa!

——————

styczeń 2020 NOWOŚCI CZYTELNICZE

Wraz z Nowym Rokiem w naszej bibliotece pojawiło się wiele nowości wydawniczych. Zachęcamy do zapoznania się z nową ofertą wydawniczą

——————

grudzień 2019  BOŻE NARODZENIE- NOWY ROK

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia   Uczniom i ich Rodzicom. Niech nadchodzące święta będą dla wszystkich wspaniałym czasem, spędzonym bez pośpiechu,  trosk i zmartwień dnia codziennego. Zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

——————

grudzień 2019  ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

Przez cały grudzień w bibliotece szkolnej zorganizowany jest kiermasz taniej książki. Stoisko będzie wystawione również  na tegorocznym szkolnym kiermaszu świątecznym. Zachęcamy do zakupu – książka to najwspanialszy prezent.

——————

Listopad 2019  ANDRZEJKI

Wróżby czynione w wigilię Andrzejek, 29 listopada przynoszą odpowiedzi na długo oczekiwane pytania. Czasem wróżebnym był również wieczór 24 listopada, kiedy to św. Katarzyna zaspokajała ciekawość młodzieńców, kilka dni później zaś, św. Andrzej pomagał poznać przyszłość dziewczynom. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb andrzejkowych przetrwały do naszych czasów. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Dzięki niej możemy kultywować tradycje ludowe, bowiem to co stare w tradycji andrzejkowej harmonijnie splata się z tym, co w naszej kulturze nowe, po to, by łączyć ludzi na wspólnej zabawie również w bibliotece.

——————

Listopad 2019   HALLOWEEN

Halloween w bibliotece- cukierek za książkę, dla wszystkich którzy w tym dniu wypożyczyli książkę. W tym dniu na przerwach czytane były zabawne wiersze o duchach.

——————

październik 2019   NOBEL DLA OLGI TOKARCZUK

Ile książek sprzedała Olga Tokarczuk? - MamBiznes.pl10.10.2019 Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za 2018 za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia.

Pisarce gratulujemy sukcesu i zapraszamy do zapoznania się wystawą poświęcona Jej twórczości.

 


Październik 2019   NOC BIBLIOTEK

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, której celem jest w niekonwencjonalny sposób zachęcić do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. Co roku biblioteka szkolna aktywnie uczestniczy w akcji, w której tegoroczne hasło akcji brzmiało „Znajdźmy wspólny język”. Z tej okazji w bibliotece czekały specjalne wydarzenia- niecodzienne spotkania z literaturą, m.in pokaz filmu „Ptyś i Bill” oraz ciekawe warsztaty w klasach:

I-III warsztaty czytelnicze – „W krainie bajek i baśni”

V warsztaty czytelnicze – „Komiksowe spotkanie z Ptysiem i Billem”.

VI – warsztaty czytelnicze – „Zagraj w ciemno – tworzenie gry planszowej

VIII -warsztaty czytelnicze – „Nocny Marek – czyli poznaj Marka Hłasko”.

W imprezie wzięło udział 87 uczniów.

——————

Wrzesień 2019   WOLNOŚĆ CZYTANIA

W dniach 20 września – 6 października w Chorzowie odbyła się kolejna edycja „Wolności czytania” do której przyłączyła się nasza szkolna biblioteka. Przekazaliśmy na wielki darmowy kiermasz literatury trzy kartony zebranych przez nas książek.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

——————

Wrzesień 2019  ZAPRASZAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2019/2020

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Biblioteka służy uczniom jako miejsce, w którym można przygotowywać się do zajęć, skorzystać ze zbiorów biblioteki, księgozbioru podręcznego i wyszukać niezbędne informacje w Internecie.  Witamy wszystkich uczniów po wakacjach. W zakładce informator znajdziecie aktualne godziny otwarcia biblioteki. Zapraszamy po odbiór podręczników.

———————————————————————————————————————————

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

———————————————————————————————————————————-

—————-  zapisy z lat 2017/2018 i 2018/2019 w archiwum —————-

Marzec 2017

Świetlica szkolna we współpracy z biblioteką szkolną ogłasza konkurs na najciekawsze przebranie za postać literacką z ulubionej książki lub lektury szkolnej.

Konkurs jest skierowany do uczniów wszystkich klas. 10 kwietnia na lekcji języka polskiego każdy uczeń zaprezentuje w kilku zdaniach swoją postać. Następnie klasa wytypuje najciekawiej przebranego ucznia do reprezentowania klasy w finale konkursu, który odbędzie się w bibliotece szkolnej. Powołane w tym celu jury wyłoni laureatów I, II i III miejsca.
Przewidujemy także dodatkowe nagrody za ciekawe interpretacje swoich bohaterów, które zostaną przyznane w drodze głosowania uczniów i nauczycieli na swojego faworyta.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!


Serdecznie zapraszamy do biblioteki na konkurs Tłusty Ćwiartek.

Każdy, kto w tym dniu odwiedzi bibliotekę, wylosuje jedno pytanie z zakresu czytelnictwa i udzieli prawidłowej odpowiedzi otrzyma słodką nagrodę – ćwiartkę pączka. Każdy może tylko raz losować pytanie!

Zapraszamy do zabawy! Zmierz się ze swoją wiedzą czytelniczą! My zmierzyłyśmy się z Twoimi kaloriami … dlatego tylko ćwiartka!


WALENTYNKI W BIBLIOTECE (Luty 2017)

14 lutego, na świętego Walentego w naszej bibliotece zapachniało gorącą czekoladą i kruchymi, maślanymi ciasteczkami, a oczy cieszyły kolorowe truskawkowe mini galaretki. Można było przez cały dzień przyjemnie, smacznie i wygodnie delektować się różnorakimi zmysłowymi uciechami. A wszystkie te smakołyki były z wielką sympatią dla wszystkich swoich czytelników osobiście przygotowane przez panie bibliotekarki. Dodatkowym rarytasem był też pyszny sernik przygotowany na tę okazję przez Olę Pieniążek z klasy 3A.


NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA (Grudzień 2016)

Wielkie zakupy zostały zakończone!

Z powodzeniem zakończyła się akcja zakupienia książek do szkolnej biblioteki w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakupiliśmy 198 pozycji, które już zostały opieczętowane, wpisane do księgi inwentarzowej i czekają na Was, byście je zabrali na święta do domu! Udało się nam zrealizować Wasze marzenia, a nawet więcej –kupiliśmy wiele pozycji, których nie podaliście, ale są one na wielu rankingowych listach czytelniczych nastolatków, więc mamy nadzieję, że Wam też się spodobają.

J.Ryan Nerve, D. Glukhovsky Metro 2033, R.Riggs – Osobliwy dom pani Peregrine, seria C. Daugherty Wybrani czy K. Cass – Rywalki, EE. Schmitt – Dziecko Noego, J.D.Salinger – Buszujący w zbożu, K. Morgan – Misja 100, kilka albumów, poradników, wiele komiksów – to tylko niektóre nowości. Koniecznie zapoznajcie się z nowa ofertą!

Życzymy Wam i Waszym Rodzicom

„Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem”.

Konstanty Ildefons Gałczyński

 


MARATON CZYTANIA CZYLI KONKURS DLA KLAS (Listopad 2016)

14 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom szkolnego maratonu czytania, który odbył się 3 listopada i był poświęcony Henrykowi Sienkiewiczowi. Nieprzerwanie, przez pięć i pół godziny wszyscy uczniowie czytali „Quo vadis”. Klasy rywalizowały ze sobą o zwycięstwo, na które złożyły się: liczba przeczytanych stron, liczba uczniów czytających w określonym czasie oraz liczba prawidłowo udzielonych odpowiedzi na klasę. Uczniowie potraktowali akcję bardzo poważnie i dołożyli wszelkich starań, aby wypaść jak najlepiej. Maraton przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Najlepszy wynik uzyskała klasa 2 b, która zdobyła główną nagrodę. Natomiast 25 uczniów z pozostałych klas otrzymało dyplomy i nagrody za wysoki wynik uzyskany indywidualnie. Uczniom bardzo podobała się akcja więc zamierzamy ją w przyszłości powtórzyć.

 


MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH (Październik 2016)

Z tej okazji nasza biblioteka we współpracy ze świetlicą szkolną, pracownią j. polskiego i informatyczną zaprasza do szeregu imprez:

  1. głośne czytanie „Qvo vadis” Henryka Sienkiewicza w ramach akcji „Narodowego Czytania 2016”
  2. wystawka o H. Sienkiewiczu, ekspozycja jego wierszy, książek znajdujących się w zbiorach szkolnej biblioteki
  3. konkurs na prezentację o życiu i twórczości H. Sienkiewicza
  4. przerwy z literaturą młodzieżową czyli czytanie podczas przerw fragmentów tekstów z literatury młodzieżowej
  5. „Laurka dla biblioteki” czyli plakat, na którym każdy może umieścić życzenia dla biblioteki z okazji jej święta
  1. Maraton czytania czyli konkurs dla klas oraz
  1. Kiermasz Taniej Książki, na którym każdy znajdzie naprawdę świetne pozycje w bardzo atrakcyjnych cenach – zapraszamy nie tylko uczniów, także ich rodziców. Święta tuż, tuż… a książka jest zawsze dobrym prezentem!

Zapraszamy do udziału w imprezach!

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Biblioteka naszej szkoły przystąpiła do konkursu na projekt Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wygraliśmy , a w nagrodę otrzymaliśmy 5 000 zł na zakup nowości wydawniczych !!!

I teraz Wasza rola. Zapraszamy do zgłaszania w bibliotece Waszych propozycji – co chcielibyście zobaczyć w najbliższym czasie na półce nowości wydawniczych. Propozycje przyjmujemy do końca miesiąca!

Pamiętajcie! To Wy decydujecie, na co wydamy te pieniądze!

 


WOLNOŚĆ CZYTANIA (Wrzesień 2016)

15 września 2016 włączyliśmy się czynnie w organizowaną przez Urząd Miasta w Chorzowie akcję promującą czytelnictwo „Wolność czytania”. Uczniowie z kl. 2b: Łukasz Galus i Janek Jaworski pod opieką pani Teresy Szczęsny przygotowali stoisko pokazujące działalność naszej szkolnej biblioteki. Przekazaliśmy na wielki darmowy kiermasz literatury dwa kartony zebranych przez nas książek. Łukasz i Janek wręczali przechodniom piękne sentencje o książkach, bo, cytując wielką poetkę Wisławę Szymborską, czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.


Zapraszamy do biblioteki szkolnej w nowym roku szkolnym!

Wita Was po wakacjach Wasza ukochana biblioteka. W zakładce Informator znajdziecie aktualne godziny jej otwarcia.

W pierwszej kolejności zapraszamy uczniów klas I i II po odbiór podręczników.

 

Skip to content