Pasowanie na ucznia (2020)

Piątek 30 października 2020 r. był dniem szczególnym dla dzieci z klasy 1a.  W tym dniu Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Chorzowie złożyli uroczyste ślubowanie. W części artystycznej, przygotowanej pod kierunkiem Wychowawczyni, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Mimo drobnego stresu dzieci świetnie poradziły sobie z występem, a następnie z powagą złożyły uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, po którym nastąpiło przypieczętowanie Aktu Ślubowania odciskiem palca.

Na pamiątkę dzieci otrzymały Akt Pasowania na Ucznia i legitymację szkolną – jako symbol przyjęcia ich w poczet uczniów naszej Szkoły oraz drobne upominki.

Drodzy Pierwszoklasiści! Witamy Was w naszej szkolnej rodzinie!

Film z tego wydarzenia dostępny tutaj.