Andrzejki 2014

28 listopada 2014 roku odbyła się w Gimnazjum nr 5 impreza środowiskowa z okazji Andrzejek. Zaprosiliśmy na nią uczniów naszej szkoły oraz dzieci szkół podstawowych dzielnicy II Chorzowa. Ucieszyliśmy się, gdyż z zaproszenia skorzystało aż 60 uczniów Szkół Podstawowych nr 17 i 22 i byli to uczniowie klas od pierwszej do szóstej, a do tego najmłodszym dzieciom towarzyszyli ich rodzice. Natomiast uczniowie naszego gimnazjum bawili się w liczbie około 50 osób. Tak duża liczba uczestników jest naszym pierwszym sukcesem i od razu dziękujemy za okazane nam zaufanie i skorzystanie z naszej oferty.

I właśnie program Andrzejek okazał się drugim sukcesem, albowiem każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Najmłodszych najbardziej bawiły stanowiska z charakteryzacją, wyrobem biżuterii, wróżby, gry i zabawy ruchowe czy doświadczenia chemiczne i nauka pierwszej pomocy. Za to gimnazjaliści, oprócz wcześniej wymienionych atrakcji, bawili się na konkursie pt. „Poznaj swego belfra”, rywalizowali w grze komputerowej FIFA, uczestniczyli w grze towarzyskiej „Mafia”. Na koniec można się było wyszaleć podczas dyskoteki andrzejkowej. A to przecież nie wszystko, co pokazaliśmy. Nasi goście podziwiali zwierzątka hodowlane, właściciele piesków otrzymywali darmowe worki foliowe w ramach akcji „Posprzątaj po swoim pupilu”, można też było zakupić książkę na kiermaszu taniej i ciekawej książki, zaś dla zwolenników małego dreszczyku dużo emocji dostarczała pluszakowa loteriada. Natomiast ci uczestnicy, którzy zgłodnieli mogli pokosztować przepysznych ciast i ciasteczek. Dla nas potwierdzeniem atrakcyjności imprezy były słowa uczestników „kiedy będzie następna i szkoda, że już koniec”, chociaż przypomnę, że bawiliśmy się od 14.00-17.30.

Zadowolenie naszych gości było także wynikiem bardzo dobrej organizacji. Wszystkie stanowiska były świetnie zaopatrzone i estetycznie przygotowane przez nauczycieli i ich pomocników- naszych uczniów. Dobrym pomysłem okazało się również wprowadzenie kart uczestnika imprezy, które mobilizowały ich do odwiedzenia przynajmniej ośmiu stanowisk, co potwierdzały zdobyte pieczątki, za co nagradzano posiadaczy kart słodkim batonikiem. Dodajmy, że wszyscy goście dostosowali się do regulaminu imprezy, dzięki czemu przebiegała ona bezpiecznie i w miłej atmosferze. Po udanej zabawie, szybko i sprawnie uprzątnięto sale by móc już wypoczywać w domu.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy zorganizowali Andrzejki, zaś uczniów szkół dzielnicy II Chorzowa zapraszamy na wiosenny festyn!

Danuta Jakubczak