„Zemsta” Aleksandra Fredry w ramach Teatru Internetowego TVP

teatr_internetowy_tvp_2014_1teatr_internetowy_tvp_2014_2teatr_internetowy_tvp_2014_3

Uczniowie naszej szkoły mają okazję oglądać spektakle teatralne transmitowane na żywo z różnych teatrów w Polsce. 28 listopada klasy 1b, 2a, 3a i 3b przypomniały sobie komedię Fredry pt. „Zemsta” graną na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. „Zemsta” jest uznana za arcydzieło literatury polskiej, cały czas gości na deskach wielu teatrów, a dodatkowo, co ważne dla gimnazjalistów, jest obowiązkową lekturą szkolną , którą każdy powinien znać. Spektakl był świetną okazją do przypomnienia sobie historii kłótni dwóch barwnych bohaterów, jakimi są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek. Mimo że humor „Zemsty” już tak nie trafia do młodych odbiorców jak dawniej, to z pewnością można dostrzec w tekście aktualność wielu zachowań i cech Polaków.

Anna Suchecka-Wójcik