Święty Mikołaj w naszej szkole! (2014)

mikolaj_w_g5_2014_1mikolaj_w_g5_2014_2

5 grudnia w samo południe zawitał w gimnazjum szczególny gość – święty Mikołaj. Dostojnym krokiem przemierzał szkolne korytarze, odwiedzając kolejno wszystkie klasy. W jego orszaku nie mogło zabraknąć uroczych aniołów, które głośnym śpiewem: „A Mikołaj święty niesie wam prezenty…” i dzwonieniem oznajmiały nadejście czcigodnego biskupa. W każdej klasie św. Mikołaj rozmawiał z uczniami, pytał o ich sprawowanie, karcił niegrzecznych , wszystkich jednak obdarował łakociami. Z kolei gimnazjaliści popisali się przed Świętym znajomością kolęd. W tym temacie bezkonkurencyjna okazała się 2b, która zaśpiewała najwięcej pięknych bożonarodzeniowych pieśni. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku św. Mikołaj nas odwiedzi!