II Festiwal lektur szkolnych

Dnia 17.06.2014 r. uczniowie klasy 1a, 2a i 3a zaprezentowali projekty realizowane pod okiem nauczycielki języka polskiego pani Anny Sucheckiej-Wójcik. Wspólny temat brzmiał: „Twórczo i nietuzinkowo, czyli sposób na szkolną lekturę”. Dla uczniów naszego gimnazjum była to świetna okazja do przypomnienia sobie wybranych bohaterów literackich oraz powtórzenia głównych wątków niektórych lektur. Wszyscy z wielką uwagą i zainteresowaniem obejrzeli nagrane filmy, scenki teatralne, teatrzyk kukiełkowy. Dużym powodzeniem cieszył się pokaz bohaterów literackich, w których wcielali się uczniowie klasy 2a. Podczas tegorocznego festiwalu zobaczyliśmy następujące prezentacje:

1. Scenka teatralna – zakończenie „Zemsty” Aleksandra Fredry – Emilia Próchnicka, Karolina Janko, Ola Józefiak, Eliza Czerniejewska, Dominik Isztok i Dominik Stefański (1a)
  2. Monolog Papkina – bohatera „Zemsty” – Maciej Dudek (2a)
  3. Historia Kaina i Abla – gra komputerowa na podstawie Biblii – Kevin Sprusiński, Mateusz Ciszowski i Maciej Dudek (2a)
  4. Scena balkonowa (animacja poklatkowa na podstawie „Romea i Julii” Szekspira) – Iga Ramos i Martyna Bogatka (3a).
  5. Podróż Małego Księcia – prezentacja multimedialna – Magda Chabrowska, Paulina Żarska, Alex Wojdała (3a)
  6. Spotkanie Małego Księcia z Różą i Lisem – teatrzyk kukiełkowy – Larysa Skowron (2a)
  7. Zabicie Aliny przez siostrę Balladynę (film na podstawie „Balladyny” Juliusza Słowackiego) – Paulina Chrobok, Paulina Różycka, Wioleta Kuczob, Kamil Jencki (3a)
  8. Pokaz bohaterów literackich – Marcela Wons, Karolina Moroń, Klaudia Szymura, Weronika Walenciak, Krzysztof Stańko, Kamil Bizuk, Paweł Bielas, Dominik Grabiwoda, Kacper Broś (2a)

Wszystkie zdjęcia oraz filmy zamieściliśmy na naszym filmowym blogu. Zapraszamy do obejrzenia.

Jako pomysłodawczyni i organizatorka Festiwalu Lektur Szkolnych chcę podkreślić, że gimnazjaliści wykazali się dużą pomysłowością, zaangażowaniem, umiejętnością współpracy oraz poczuciem humoru. Gratuluję!

Anna Suchecka-Wójcik