Piknik naukowy (czerwiec 2014)

W końcu w naszej szkole w dniu 11 czerwca odbył się drugi piknik naukowy, pełny ciekawych eksperymentów i doświadczeń. Razem z uczniami gimnazjum przygotowywaliśmy różne ciekawe eksperymenty – uczniowie mieli okazje dowiedzieć się na czym polega pakowanie próżniowe, sprawdzić jak działa balonowy syntezator mowy czy też poeksperymentować z ciekłym azotem.
Nie zabrakło także wystrzałowych doświadczeń z wykorzystaniem wyrzutni rakiet butelkowych oraz ich testowanie na wyrzutni. W dniu pikniku było bardzo upalnie, więc popularnym wśród uczestników pikniku eksperymentem był start rakiety odrzutowej w wersji z paliwem wodnym. Wszyscy, którzy wybrali ten eksperyment odchodzili pełni orzeźwiającej wody na… sobie! Finałem jednak była eksplozja setek piłeczek, która dała bombardujący efekt. Zapraszamy w przyszłym roku na kolejne spotkanie z piknikiem naukowym.