Dzień Sportu w ramach kampanii:

Dnia 20 czerwca 2014 r. w Gimnazjum nr 5 im. Józefa Lompy miało miejsce wyjątkowe, sportowe wydarzenie – Olimpiada Sportowa. Uroczyste otwarcie rozpoczął Apel Olimpijski oraz złożenie przyrzeczenia przez zawodników. Następnie rozegrano zawody sprawnościowe dla poszczególnych klas. Rywalizacja obejmowała trzynaście konkurencji sportowo-rekreacyjnych (3 zabawy bieżne, 3 zabawy rzutne, 3 zabawy skoczne, 3 zabawy kopne i 1 zabawa z mocowaniem). Ponadto uczniowie wraz z nauczycielem biologii – mgr Marią Megą – przygotowali zdrowe przekąski. Z roku na rok pomysłowość, pracowitość, przygotowania a także apetyt zadziwiają organizatorów, coraz bardziej.J Można było skosztować: kolorowych kanapek, koreczków, soków świeżo wyciśniętych z owoców,
a nawet owocowych szaszłyków. Wszystkie przekąski były pięknie podane, cieszyły i oko i podniebienie. Na korytarzach szkolnych można było podziwiać wystawy i gazetki na temat zdrowego odżywiania, negatywnych skutków palenia tytoniu, picia alkoholu itp.

Dzień Sportu przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Dorota Gryglewska i mgr Krzysztof Wiernik. Wysiłek włożony w organizację przedsięwzięcia przyniósł efekty – radość i uśmiech uczniów, wspólną zabawę z nauczycielami.

Warto podkreślić aspekt wychowawczy przedsięwzięcia – propagowanie wśród gimnazjalistów idei olimpizmu, zdrowego trybu życia, wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, integracja podczas gier i zabaw sportowych uczniów.

n-ciel wych.fiz mgr Dorota Gryglewska