Wystawy szkolne, spotkania z przewodnikami – to wszystko tylko w G5!

W dniu 9 maja 2013 odbyły się w naszej szkole trzy imprezy: Wystawa Szkolnych Hodowli Amatorskich, Wystawa Minerałów i Skamieniałości oraz spotkanie z przewodnikami turystycznymi z Katowic i Chorzowa. Tradycją naszej szkoły jest, iż uczniowie mają możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć hodowlanych innym uczniom naszej szkoły czy SP nr 17 oraz przedszkolakom. Zbieracze minerałów, skamielin chwalą się zaś swoimi cennymi nabytkami. Obie wystawy cieszą się od lat dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów klas pierwszych, którzy często w następnym roku dołączają do grona wystawców. Wystawy przygotowały wraz z uczniami Panie Maria Mega i Halina Gierot.
Po raz pierwszy mieliśmy okazję gościć w naszej szkole przedstawicieli rzeszy przewodników turystycznych, a to za sprawą ogłoszenia przez PTTK Roku 2013 Rokiem Przewodnictwa. Na zaproszenie koła turystycznego przybyli do nas przewodnicy z bardzo dużym stażem przewodnickim i doświadczeniem. Wielu z nich posiada odznakę Zasłużonego Przewodnika, toteż słuchanie opowieści o ich pracy było dużym przeżyciem. Prezes koła przewodników przy PTTK/o Batory – Pani Maria Ostapczyk opowiadała min. jak zostać przewodnikiem, jakie jest posłanie przewodników i dlaczego warto być turystą. Później nasi goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek, podczas którego mieli okazje poznać historię naszej szkoły oraz dzielnicy.

Teresa Szczęsny