Prelekcja poświęcona działalności chorzowskiego hospicjum

prelekcja_hospicjum

W dniu 7 maja w naszej szkole została przeprowadzona prelekcja przez panią Joannę Tabor (koordynatora chorzowskiego hospicjum) na temat działalności Hospicjum w Chorzowie. W prelekcji brali udział uczniowie klas: 2a, 2c, 3a, 3b i 3d. Pani Joanna omawiała działalność wolontariatu hospicyjnego. Przedstawiła najważniejsze cele i zadania wolontariatu do których należą: organizowanie akcji, kwest, kampanii hospicyjnych, karmienie chorych, rozmowa z chorymi ludźmi. Podkreśliła sens istnienia i działalności hospicjów w Polsce. Ukazała misję każdego hospicjum, jako instytucji niosącej wszechstronną pomoc chorym ludziom w ich terminalnym okresie rozwoju choroby nowotworowej. Prelekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów, którzy zadawali wiele pytań pani Joannie Tabor. Niektórzy z nich wyrazili chęć niesienia pomocy ludziom chorym przebywających w chorzowskim hospicjum.