„Sztuka cenniejsza niż złoto” (2012)

Gimnazjum nr 5 w Chorzowie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w miejskim konkursie z historii sztuki

SZTUKA CENNIEJSZA NIŻ ZŁOTO

VII edycja

 

W stronę Boga – sztuka bizantyjska, romańska, gotycka, barokowa

Regulamin konkursu

 1. Celem konkursu jest kształtowanie zainteresowań i zamiłowań plastycznych poprzez rozwijanie wrażliwości odczuwania i rozumienia dzieł sztuki z różnych epok naszego kręgu kulturowego.
 2. Dla uczniów szkół podstawowych konkurs ma charakter praktyczny. Uczeń wykonuje pracę w dowolnej technice inspirowaną dziełem sztuki z podanego w tytule zakresu.
 3. Dla uczniów klas gimnazjalnych konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap ma charakter praktyczny. Uczeń wykonuje pracę w dowolnej technice inspirowaną dziełem sztuki z podanego w tytule zakresu. Autorzy najlepszych prac zostaną zakwalifikowani do części teoretycznej, która będzie polegała na rozwiązaniu testu z historii sztuki również z tego zakresu (na podstawie treści zawartych w podręczniku Kraina sztuki, wyd. szk. PWN).
 4. Na odwrocie pracy praktycznej należy podać informacje:
  1. imię, nazwisko ucznia
  2. wiek i klasa
  3. nazwa i adres placówki wraz z telefonem
  4. imię, nazwisko nauczyciela
  5. imię, nazwisko autora oraz tytuł dzieła, które było źródłem inspiracji.
 5. Prace praktyczne należy dostarczyć do Gimnazjum nr 5, do dnia 09.05.2012. Informacje o wynikach części praktycznej zostaną podane do 14.05.2012. Etap teoretyczny, posumowanie oraz rozdanie nagród zaplanowano na 28.05.2011.

Jury, pod kierunkiem metodyka plastyki mgr Ireny Czarnoty, dokona podziału nagród w trzech grupach wiekowych: I grupa: klasy I – III SP, II grupa: klasy IV – VI SP, III grupa: klasy I – III Gim.

 1. Organizator nie zwraca nadesłanych prac oraz zastrzega sobie prawo ich publikacji
 2. Sytuacje nie objęte niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator.
 3. Wszelkie informacje o konkursie na stronie www.sp39.chorzow.pl

Zapraszamy do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content