„Sztuka cenniejsza niż złoto” (2012)

Gimnazjum nr 5 w Chorzowie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w miejskim konkursie z historii sztuki

SZTUKA CENNIEJSZA NIŻ ZŁOTO

VII edycja

 

W stronę Boga – sztuka bizantyjska, romańska, gotycka, barokowa

Regulamin konkursu

 1. Celem konkursu jest kształtowanie zainteresowań i zamiłowań plastycznych poprzez rozwijanie wrażliwości odczuwania i rozumienia dzieł sztuki z różnych epok naszego kręgu kulturowego.
 2. Dla uczniów szkół podstawowych konkurs ma charakter praktyczny. Uczeń wykonuje pracę w dowolnej technice inspirowaną dziełem sztuki z podanego w tytule zakresu.
 3. Dla uczniów klas gimnazjalnych konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap ma charakter praktyczny. Uczeń wykonuje pracę w dowolnej technice inspirowaną dziełem sztuki z podanego w tytule zakresu. Autorzy najlepszych prac zostaną zakwalifikowani do części teoretycznej, która będzie polegała na rozwiązaniu testu z historii sztuki również z tego zakresu (na podstawie treści zawartych w podręczniku Kraina sztuki, wyd. szk. PWN).
 4. Na odwrocie pracy praktycznej należy podać informacje:
  1. imię, nazwisko ucznia
  2. wiek i klasa
  3. nazwa i adres placówki wraz z telefonem
  4. imię, nazwisko nauczyciela
  5. imię, nazwisko autora oraz tytuł dzieła, które było źródłem inspiracji.
 5. Prace praktyczne należy dostarczyć do Gimnazjum nr 5, do dnia 09.05.2012. Informacje o wynikach części praktycznej zostaną podane do 14.05.2012. Etap teoretyczny, posumowanie oraz rozdanie nagród zaplanowano na 28.05.2011.

Jury, pod kierunkiem metodyka plastyki mgr Ireny Czarnoty, dokona podziału nagród w trzech grupach wiekowych: I grupa: klasy I – III SP, II grupa: klasy IV – VI SP, III grupa: klasy I – III Gim.

 1. Organizator nie zwraca nadesłanych prac oraz zastrzega sobie prawo ich publikacji
 2. Sytuacje nie objęte niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator.
 3. Wszelkie informacje o konkursie na stronie www.sp39.chorzow.pl

Zapraszamy do udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.