Laboratorium przyszłości – grudzień 2022

laboratoria_przyszlosci_2022_12_1laboratoria_przyszlosci_2022_12_2laboratoria_przyszlosci_2022_12_3laboratoria_przyszlosci_2022_12_4laboratoria_przyszlosci_2022_12_5laboratoria_przyszlosci_2022_12_6

Odzież w czasie jej użytkowania ulega zabrudzeniu, a czasami nawet zniszczeniu. Aby zachować ją w należytym stanie, należy pamiętać o jej konserwacji. Prawidłowy sposób jej przeprowadzenia określa się za pomocą odpowiednich symboli i znaków. Są one umieszczone na metkach, które znajdziemy po wewnętrznej stronie odzieży. Dotyczą one, np. warunków prania, suszenia i prasowania. Nieprzestrzeganie przepisów konserwacji może spowodować zniszczenie odzieży. Wówczas niezbędna będzie jej naprawa – ręczna lub maszynowa… W ten sposób uczniowie klasy 5a poznawali na zajęciach techniki praktyczne sposoby wykorzystania maszyny do szycia, żelazka oraz deski do prasowania zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości (#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci).

Skip to content