Sprzątanie Świata 2020

sprzatanie_swiata_2020_1sprzatanie_swiata_2020_2sprzatanie_swiata_2020_3sprzatanie_swiata_2020_4sprzatanie_swiata_2020_5sprzatanie_swiata_2020_6sprzatanie_swiata_2020_7dav

18 września tego roku Uczniowie Naszej Szkoły wraz z Nauczycielami wyszli na teren boiska oraz najbliższej okolicy naszej Szkoły biorąc udział w akcji Sprzątanie Świata. Z uwagi na okoliczności pandemii akcja nie przebiegała jak co roku i miała przede wszystkim charakter informacyjny, a sprzątanie przyjęło wyraz symboliczny. Sprzątanie odbywało się pod czujnym okiem Nauczycieli, którzy przede wszystkim skupili się na bezpieczeństwie Uczniów. Jedynie uczniowie wyposażeni w rękawice mogli czynnie uczestniczyć w sprzątaniu, z wyłączeniem zbierania szczególnie niebezpiecznych przedmiotów takich jak np. zużyte maseczki. Natomiast wszyscy tego dnia zastanawialiśmy się, zarówno podczas wyjścia jak i prowadzonych w tym dniu lekcji, nad globalnym problemem śmieci i realnymi krokami, które możemy podjąć, aby ograniczyć ilość śmieci. W tym celu:

 • przypominaliśmy sobie kryteria prawidłowej segregacji śmieci
 • podglądaliśmy Japonię, w szczególności mieszkańców Kamikatsu, którzy poddają recyklingowi prawie wszystko
 • przypominaliśmy sobie nieodległą historię naszego kraju i sposoby pakowania towarów (mleka, mięsa i chleba) sprzed 30-40 lat
 • uczniowie projektowali torby wielorazowego użytku oraz wymyślali hasła promujące recykling tj: „ŚMIECI SORTUJESZ, DZIECI RATUJESZ”
 • wyszczególnialiśmy naganne współczesne zachowania ludzi takie jak:
  • odsprzedawanie śmieci innym krajom
  • tworzenie nielegalnych wysypisk i ich CELOWE PODPALANIE
  • palenie śmieci w piecach domowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.