Narodowe czytanie „BALLADYNY” w SP39

Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.
Kartezjusz

4 września 2020 r. uczniowie klas 4, 6 i 7 pozytywnie odpowiedzieli na apel Pary Prezydenckiej, aby przystąpić do akcji Narodowego Czytania – tym razem „Balladyny J. Słowackiego. Warto dodać, że Andrzej Duda wraz z małżonką od lat od lat promują czytanie polskich największych dzieł literackich:

Wierzę, że (…) wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał w swym apelu Prezydent.

„Balladyna” to lektura obowiązkowa, więc czas poświęcony na jej czytanie, nie był czasem zmarnowanym, a mrożąca krew w żyłach historia zbrodniarki Balladyny pobudziła ciekawość i wyobraźnię młodych czytelników. Teraz uczniowie z pewnością chętniej sięgną po tę książkę, bo dobrze byłoby dowiedzieć się, jak potoczyły się losy morderczyni…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.