Narodowe czytanie „BALLADYNY” w SP39

Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.
Kartezjusz

4 września 2020 r. uczniowie klas 4, 6 i 7 pozytywnie odpowiedzieli na apel Pary Prezydenckiej, aby przystąpić do akcji Narodowego Czytania – tym razem „Balladyny J. Słowackiego. Warto dodać, że Andrzej Duda wraz z małżonką od lat od lat promują czytanie polskich największych dzieł literackich:

Wierzę, że (…) wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał w swym apelu Prezydent.

„Balladyna” to lektura obowiązkowa, więc czas poświęcony na jej czytanie, nie był czasem zmarnowanym, a mrożąca krew w żyłach historia zbrodniarki Balladyny pobudziła ciekawość i wyobraźnię młodych czytelników. Teraz uczniowie z pewnością chętniej sięgną po tę książkę, bo dobrze byłoby dowiedzieć się, jak potoczyły się losy morderczyni…