Turniej niepodległościowy (2014)

Obchody Święta Niepodległości przebiegały w naszej szkole bardzo uroczyście. Najpierw delegacja szkoły pod opieką pana Czesława Kolasińskiego wraz ze sztandarem i kwiatami uczestniczyła w dniu 11 listopada w miejskich uroczystościach zorganizowanych w kościele św. Barbary i pod pomnikiem Powstańca Śląskiego. Następnie 13 listopada odbyła się szkolna akademia podkreślająca wagę tegoż święta dla państwa polskiego, przygotowana przez panie Julię Lorent- Szeję i Magdalenę Koszembar-Cogiel oraz przedstawicieli wszystkich klas od pierwszej do trzeciej. Motywem przewodnim akademii było powstanie warszawskie. Wielkie emocjonalne zaangażowanie uczniów wyrażały pieśni patriotyczne śpiewane przez uczniów. Po uroczystej akademii uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w tradycyjnym w naszej szkole Turnieju Niepodległościowym zorganizowanym przez panią Danutą Jakubczak i uczniów klasy 3a: Kamila Bizuka i Macieja Dudka jako prowadzących oraz Kevina Sprusińskiego, Krzysztofa Stańko i Dominika Grabiwodę jako jurorów. Jak zwykle uczniowie rywalizowali w takich kategoriach jak konkurs wiedzowy, krasomówczy, pieśni patriotycznych czy symboli patriotycznych. Obie klasy dobrze przygotowały się do rywalizacji, dlatego walka była bardzo wyrównana, o czym świadczy ostateczna punktacja. Zwyciężyła klasa 1b, która zdobyła 84 punkty, zaś klasa 1a uzyskała 77 punktów. Na pochwały zasługują obie klasy, ale w poszczególnych konkurencjach byli lepsi:

• w konkursie wiedzowym kl. 1b
  • w konkursie krasomówczym- Dawid Owsiany z 1b
  • patriotyczny doping kl. 1a – piękna, wspólna recytacja wiersz „Kto ty jesteś”

Natomiast śpiew piosenek patriotycznych i symbole narodowe obie klasy wykonały z wielkim zaangażowaniem. Gratulujemy klasom pierwszym kulturalnej zabawy, a wszystkim uczniom dziękujemy za uczczenie naszego święta narodowego strojem galowym!