Kultywujemy patriotyczne tradycje – Święto Niepodległości w G5

swieto_niepodleglosci_2014_1swieto_niepodleglosci_2014_2swieto_niepodleglosci_2014_3

Narodowe Święto Niepodległości, ze względu na wycieczkę trzecioklasistów, obchodziliśmy w naszej szkole dopiero 13 listopada. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych, a każda klasa udekorowana zastała barwami narodowymi. Na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, której celem, tradycyjnie, było przypomnienie wielkich polskich bohaterów oraz wydarzeń, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce. W tym roku uczniowie 1a i 2 b słowem i piosenką przedstawili losy Powstania Warszawskiego – 63 dni chwały i męstwa. Nieprzypadkowo przypomniano właśnie to wydarzenie – właśnie w tym roku obchodziliśmy 70. rocznicę wybuchu tego patriotycznego zrywu. Uroczystości przyświecało hasło: Naród, który nie zna swojej historii, jest skazany na jej powtórzenie. Po akademii klasy pierwsze wzięły udział w Turnieju Niepodległościowym – upamiętniającym okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Rywalizację wygrała 1b.