Animować znaczy ożywiać. Nasze spotkania z animacją.

spotkania_z_animacja_1_2014spotkania_z_animacja_2_2014spotkania_z_animacja_3_2014

Niedawno klasa 1a filmowa uczestniczyła w dwóch ważnych wydarzeniach związanych z filmem animowanym. Na zaproszenie Pani Katarzyny Michalskiej z Bytomia, która prowadzi w swoim gimnazjum Klasy Aktywności Twórczej, braliśmy udział w WARSZTATACH Z ANIMACJI POKLATKOWEJ. Uczniowie pierwszy raz uczyli się kręcić filmy animowane. Wcześniej zapoznali się z podstawami animacji, teraz mieli okazję zastosować teorię w praktyce. Szybko okazało się, że najważniejszy jest pomysł na historię, a później już mozolne robienie zdjęć z przesuwaniem postaci. Efektem tych warsztatów są trzy krótkie filmiki, które można obejrzeć na naszym blogu. Zapraszamy!

3 czerwca klasy 1a i 2a wyjechały do Bytomia na OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD FILMÓW ANIMOWANYCH tworzonych przez dzieci „Oko kalejdoskopu”. Pełna sala Bytomskiego Centrum Kultury świadczyła o ogromnym zainteresowaniu imprezą. Oglądaliśmy nagrodzone filmy uczniowskie przesłane na konkurs. Dodatkowo projekcje były uzupełniane ciekawym wykładem na temat historii animacji oraz jej rodzajach.

Oba te wydarzenia stały się dla nas inspiracją do dalszych działań. W przyszłym roku z pewnością uczniowie nakręcą kolejne filmy, korzystając z doświadczeń tego roku.

Anna Suchecka-Wójcik