Szkolny turniej unihokeja dziewcząt

W środowe przedpołudnie 28 maja 2014 r. było okazją do sprawdzenia umiejętności naszych uczennic z pierwszych klas (IA i IB) w szkolnym turnieju unihokeja. Dla osób nie wtajemniczonych unihokej jest sportem drużynowym, w który gra się przy pomocy poliwęglanowych kijów zakończonych kompozytową blendą, dzięki którym w łatwy sposób można operować i strzelać na bramkę przeciwnika lekką, plastikową piłką. Areną zmagań zawodniczek było boisko szkolne, a potem ze względu na złe warunki pogodowe –jakim był deszcz – dalszą część meczu przeniesiono na salę gimnastyczną. Za wygrane spotkanie decydowała większa ilość zdobytych bramek. Tytuł „Mistrzowskie dziewczyny G5” zdobyła drużyna dziewcząt z klasy 1B. Celem imprezy była popularyzacja zdrowego stylu życia jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, wdrażanie umiejętności współzawodnictwa i współpracy w zespole, przestrzegania zasad „fair play” i odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje oraz współćwiczących.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą zabawę 🙂

nauczyciel W-F mgr Dorota Gryglewska