Dzień Języków Obcych

14 października w tym roku to dla nas podwójne święto. Obchodziliśmy nie tylko Dzień Nauczyciela, ale także Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły brali udział w Turnieju Języków Obcych. Każda klasa zaprezentowała plakat i informacje o kraju europejskim. Uczniowie klasy I a wzbogacili prezentację Austrii pokazem tańca towarzyskiego. Talenty muzyczne mieliśmy okazję podziwiać w konkursie piosenki obcojęzycznej. Ponadto czteroosobowe drużyny reprezentowały swoje klasy w konkursie, w którym uczniowie musieli wykazać się nie tylko języka angielskiego i niemieckiego, ale także wiedzą na temat kultury tych krajów. Wszystkie konkurencje oceniali nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego. Zmagania udowodniły, że języki obce nie są im wcale obce a ogólne wyniki prezentują się następująco:

• Klasy pierwsze
    • I miejsce klasa 1a – 77 pkt
    • II miejsce klasa 1b – 52 pkt
  • Klasy drugie
    • I miejsce klasa 2a – 32 pkt
    • II miejsce klasa 2b – 25 pkt
  • Klasy trzecie
    • I miejsce klasa 3b – 75 pkt
    • II miejsce klasa 3c – 51 pkt
    • III miejsce klasa 3a – 47 pkt

Wszyscy bawili się świetnie, w duchu zdrowej rywalizacji. Na wyjątkową pochwałę zasługuje jednak doping klasy 3B, która ułożonymi wierszykami wspierała swoją reprezentację. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zabawę!

Anna Strokol