Zajęcia INTERBLOKU

Od tego roku szkolnego w naszym Gimnazjum uruchomione zostały zajęcia INTERBLOKU z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, na których uczniowie wspólnie z nauczycielem prowadzącym bawią się nauką w postaci zajęć praktycznych. Pierwsze 5 spotkań zarezerwowane były dla fizyki. Spotkania te pokazały, że każdy choć na chwilę może stać się fizykiem-eksperymentatorem i czerpać z tego wiele satysfakcji. Na naszych zajęciach nie potrzeba było wielkich laboratoriów i wymyślnych urządzeń – wszystko, czego potrzeba znajdowaliśmy we własnej kuchni. Uczniowie wykonywali liczne doświadczenia z prostych rzeczy ( drutu, kartonu, mąki ziemniaczanej, folii aluminiowej, balonów itd. ), dokonywali obserwacji zjawisk fizycznych i wyciągali wnioski. Projekt Interblok pokazuje , że gdy zaczniecie się bawić, będziecie dostrzegać to, co dotąd było dla Was niedostrzegalne, znajdziecie w tym relaks i frajdę z pokonywania drobnych przeciwności, z dążenia i osiągnięcia bardzo konkretnego celu – jakim jest odkrywanie świata fizyki, biologi, chemii , matematyki czy geografii. Już 15.10.13 kolejne zajęcia Interbloku tym razem z geografii.

zajecia_interblok