Pasowanie na ucznia klas pierwszych (2013)

W dniu 23.09.2013 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji „Pasowania na ucznia” klas pierwszych. Akademia została zorganizowana i przeprowadzona przez uczennice klasy 3b i 3c. W obsadzie: Katarzyny Kozik, Wiktorii Dworaczek, Weroniki Komarowskiej, Nikoliny Warzechy, Darii Wódki. Nad artystami czuwała pani Joanna Ziętal. Podczas akademii pani dyrektor Bogumiła Hamróz pasowała symbolicznym ołówkiem uczniów klas pierwszych. W czasie trwania akademii odbyły się różnorakie gry i zabawy (dmuchanie balonów, rysowanie zamkniętymi oczami swojej wychowawczyni, odgadnięcie tytułów i wykonawców wybranych utworów muzycznych, kręcenie hulajhopem, bieg z książkami pomiędzy kolanami). W czasie trwania gier i zabaw z sali słychać było głośny doping, liczne śmiechy i radość uczestników. Zorganizowano krótki quiz dotyczący naszej szkoły. Uczniowie z klasy 1a i 1b odpowiadali na pytania zadawane przez uczennice z klas trzecich. Quiz okazał się niezbyt łatwy dla pierwszaków. Ostatecznie konkurs wygrały obie drużyny z klasy 1a i 1b. Po akademii odbył się pokaz talentów uczniów klas pierwszych. Podczas którego uczestnicy wykazali się ogromnymi talentami muzycznymi i tanecznymi.

J. Ziętal