Udział w projekcie „ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

zyj_smacznie_i_zdrowo_1zyj_smacznie_i_zdrowo_3zyj_smacznie_i_zdrowo_4zyj_smacznie_i_zdrowo_2

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, przygotowanego przez WINIARY i promującego zdrowe odżywianie. Klasa 2A realizowała ten program w ramach lekcji wychowawczych przez kolejne 4 tygodnie, natomiast klasy 2B i 2C na lekcjach chemii.
W ramach tej akcji uczniowie otrzymali książeczki z przepisami na tanie i zdrowe potrawy, które sami mogli przygotować w domu oraz zestaw plakatów, które zostały wywieszone w sali nr 15, a także w gablocie informacyjnej naprzeciwko pokoju nauczycielskiego. Przy pomocy otrzymanych scenariuszy, uczniowie sami przygotowali i przeprowadzili cykl lekcji na temat zdrowego odżywiania, wielkości porcji, zdrowych przekąsek i ekologicznego życia.
Zajęcia w klasie 2A prowadzili kolejno: Paulina Różycka, Przemek Bodziony, Paulina Chrobok i Patryk Gola. Podczas lekcji okazało się, że uczniowie mają bardzo dobrą wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, ale nie zawsze chcą ją stosować w swoim przypadku. Zajęcia te były również dla wszystkich okazją do autorefleksji na temat swojego stylu życia, wyglądu i wagi, a część klasy podjęła ciche postanowienie zmiany przynajmniej niektórych swoich negatywnych nawyków (niejedzenie śniadań, niezdrowe przekąski, jedzenie chipsów, picie słodkich napoi, itp.)