Konkurs na najdłuższy łańcuch świąteczny

12 grudnia został rozstrzygnięty Międzyklasowy konkurs na najdłuższy łańcuch świąteczny. Poziom rywalizacji uczniów i długość łańcuchów przekroczyła najśmielsze oczekiwania nauczycieli. Mierzenie długości zajęło nam trochę czasu. Dodatkową trudnością było rozłożenie łańcucha wzdłuż korytarza szkolnego bez rozerwania. W konkursie mierzony był tylko łańcuch w całości. Uczniowie przyjmowali najróżniejsze taktyki rozkładania łańcuchów, jednak najskuteczniejszą metodę wybrała klasa IIIa, która ten konkurs wygrała! Na uwagę zasługuje również klasa 1A, która wprawdzie nie wygrała konkurencji, ale zaprezentowała najbardziej kolorowy, ozdobiony dodatkowo kwiatami piękny kolorowy łańcuch. Zabawy było co niemiara, a najdłuższa część nierozerwanego łańcucha mierzyła prawie 341 metrów.
A jeśliby zliczyć wszystkie długości… to uczniowie naszej szkoły zrobili ponad kilometrowy łańcuch!