Konkurs wiedzy o ruchu drogowym (2012)

Wszyscy uczniowie są uczestnikami ruchu drogowego. Zobowiązani są więc do rozważnego i ostrożnego zachowania się podczas przekraczania jezdni, szczególnie w drodze do szkoły i z powrotem. W związku z tym bardzo ważna jest znajomość zasad ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, a także stosowanie się do zakazów i nakazów nimi wyrażonych. Zapobieganie ryzykownym zachowaniom uczniów na jezdni oraz zwiększanie ich bezpieczeństwa, to trudny cel do osiągnięcia, który powinien być realizowany głównie w szkole. Jedną z form zmierzających do osiągnięcia tego celu może być zorganizowanie szkolnego konkursu wiedzy o przepisach ruchu drogowego.
5 i 6 listopada 2012 r. w naszym gimnazjum odbył się szkolny Konkurs Wiedzy Ze Znajomości Znaków Drogowych i Przepisów Ruchu Dla Pieszych i Rowerzystów. Test składał się z 19 zamkniętych pytań – opracowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego/wychowawcy świetlicy mgr Dorotę Gryglewską – na które trzeba było odpowiedzieć zakreślając jedną poprawną odpowiedź.

Wyniki konkursu:

Klasa I A Klasa I B
I miejsce: Krzysztof Stańka I miejsce: Kamil Kostorz
II miejsce:
Kevin Sprusiński
Skowron Larysa
II miejsce: Patryk Damian
III miejsce: Tomasz Maj III miejsce:
Dawid Wawrzyniak
Jakub Zjawiony