Akademia z okazji Dnia Niepodległości

W dniu 09.11.2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W akademii wzięli udział uczniowie klasy 3d i 2b pod kierunkiem pani J. Ziętal. W czasie trwania akademii przypomniano losy naszego kraju będącego pod zaborami. Wspominano o bohaterskiej postawie naszych przodków walczących o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślono zasługi wielkiego Polaka dla naszego kraju – marszałka Józefa Piłsudskiego. Podczas trwania akademii śpiewano pieśni patriotyczne i recytowano wiersze dotyczące walki i momentu odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach zaborów. Ogromną sensację wzbudziło wśród widzów wystąpienie Karola Grzechcy z klasy 3d grającego „Rotę” na klarnecie.

Joanna Ziętal