Żywe lekcje biologii w przedszkolu nr 17

lekcje_biologii_w_sp17_1lekcje_biologii_w_sp17_2lekcje_biologii_w_sp17_3lekcje_biologii_w_sp17_4lekcje_biologii_w_sp17_5

Jak co roku, członkowie naszego szkolnego koła hodowlanego solidnie i fachowo przygotowują się do prezentacji swoich szkolnych pupilów, w ramach „ŻYWYCH LEKCJI BIOLOGII” wszystkim zainteresowanym, czy to przedszkolakom, uczniom naszego gimnazjum, uczniom szkół podstawowym, czy dorosłym.
Dla hodowców jest to zawsze ogromne przeżycie i wyzwanie oraz sprawdzian wiedzy na temat hodowanych zwierząt.
Pierwsza w tym roku szkolnym prezentacja z cyklu „Żywe lekcje biologii” odbyła się w czwartek 18 października. Przygotowano ją pod opieką pani Marii Megi dla ponad 70 przedszkolaków z Przedszkola nr 17 w Chorzowie Starym na prośbę pani Beaty Bargieł dyrektora tej placówki. Dzieciakom z przedszkola nasi hodowcy zaprezentowali: węża mlecznego (Ola Szczudło), chomika syryjskiego (Beata Bula), świnkę morską (Larysa Skowron) oraz żółwia stepowego. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a przedszkolaki wykazały się w przygotowanym przez hodowców gdzie sporą wiedzą na temat zwierząt. Najbardziej aktywne dzieciaki zostały nagrodzone słodyczami i maskotkami zasponsorowanymi przez hodowców.