Żywa lekcja historii

W dniu 18 października 2012 roku gościło w naszej szkole Bractwo Rycerskie KERIN. W godzinnym spotkaniu z historią uczniowie klas 1-3 zaznajomili się ze strojami, obyczajami i bronią szlachty polskiej, kozaków i żołnierzy szwedzkich w XVII wieku. Uczniowie nie tylko wysłuchali ciekawej gawędy, ale również wcielali się w rolę polskiego szlachcica, chłopa pańszczyźnianego, kozaka, czy żołnierzy szwedzkich. Wszyscy uczestnicy spotkania świetnie się bawili i poczuli atmosferę XVII- wiecznej Rzeczypospolitej.

Danuta Jakubczak