Relacja z wycieczki do Warszawy

Wycieczka_do_Warszawy_1Wycieczka_do_Warszawy_2Wycieczka_do_Warszawy_3Wycieczka_do_Warszawy_4Wycieczka_do_Warszawy_5Wycieczka_do_Warszawy_6Wycieczka_do_Warszawy_7

W dniu 30.05.12 r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Warszawy, której celem było rozbudzenie ciekawości uczniów pozwalając lepiej zrozumieć historię Polski jak również lepiej zrozumieć przedmioty ścisłe poprzez liczne eksperymenty i doświadczenia, które można było samemu wykonać w  Centrum Nauki Kopernik, które odwiedziliśmy.

Uczniowie zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w ciszy i skupieniu poznawali i przypominali sobie trudną wówczas historię Polski , zwiedzali Zamek Królewski poznając historię polskich królów i książąt a także mieli możliwość obejrzeć wiele słynnych obrazów umieszczonych w zamku. Jednakże największą radością uczniów była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Jest to miejsce niezwykłe. To tutaj można samodzielnie eksperymentować, przeprowadzać doświadczenia i dokładnie we wszystkim uczestniczyć czynnie. Młodzież bawiła się  świetnie ucząc się i  poznając otaczający nas świat. Nawet najmniej zainteresowani uczniowie przedmiotami ścisłymi, stwierdzili że Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które każdy uczeń powinien odwiedzić by tak naprawdę zrozumieć choć w małym stopniu te wszystkie teorie i prawa rządzące naszym światem.

1 komentarz

• Avatar photo