Dzień Ziemi

Każdego roku, prawie na całym świecie, w dniu 22 kwietnia świętuje się Dzień Ziemi. W naszej szkole świętujemy go od ponad dziesięciu lat. W tym roku, 27 kwietnia, obchody Dnia Ziemi uświetniły zorganizowane przez p. Halinę Gierot i p. M. Megę m. in.: Szkolna wystawa minerałów, Szkolna wystawa hodowli amatorskich oraz Żywe lekcje biologii przygotowane specjalnie dla uczniów pięciu klas V z SP nr 17 w Chorzowie. Bohaterami Żywych lekcji były zwierzęta hodowane w pracowni biologicznej: 3 gatunki węży, żółwie stepowe, świnki morskie, chomiki dżungarskie i syryjskie. Podczas tych lekcji piątoklasiści mogli usłyszeć wiele ciekawych rzeczy na temat prezentowanych przez hodowców zwierząt, zobaczyć je z bliska, a nawet je dotknąć i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Prezenterami byli: Sonia Bula i Sebastian Molka z klasy 3 b, Patrycja Kiera z klasy 2 b, Aleksandra Szczudło, Wiktoria Kondracziuk, Dawid Rafa i Adam Rutka z klasy 2 a. Równolegle, niejako uzupełniając żywe lekcje odbywała się wystawa hodowli amatorskich na której zaproszeni uczniowie mogli zobaczyć króliki miniaturki, świnki morskie, myszki laboratoryjne, chomiczki, papużki faliste, patyczaki, a nawet rybki akwariowe. Zwierzątka te były prezentowane przez swoich właścicieli: Darię Niedźwiecką, Paulinę Chrobok, Paulinę Żarską, Magdę Jodłoś, Natalię Katarzyńską, Natalię Mańkę, Izę Milotę, Martynę Wons, Dominikę Inasińską i Piotra Kulejewskiego. Kolejną, bardzo ciekawą atrakcją tego dnia była wspomniana wystawa minerałów zorganizowana przez p. Halinę Gierot wraz ze sporą grupą uczniów, właścicieli wspaniałych zbiorów różnych minerałów, skamielin i muszli.