Z nieukrywaną dumą informujemy, że w kategorii szkół podstawowych laureatką II miejsca została nasza uczennica – Eliza Szczypior z klasy 8a!
Konkurs fotograficzny „Na tropie wiosny”, którego organizatorem jest II LO im. J. Ligonia w Chorzowie, początkowo był przedsięwzięciem wewnątrzszkolnym. Od 2016 roku projekt ma charakter miejski i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Partnerem imprezy jest Komisja Fotografii Krajoznawczej przy PTTK Chorzów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych naszego miasta oraz miast ościennych. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Chorzowa.
W tym roku na konkurs wpłynęło 57 prac. 22 maja br. spotkało się konkursowe jury, a uroczyste podsumowanie imprezy połączone z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbyło się 19 czerwca br. w siedzibie organizatora.
Elizie gratulujemy wygranej, a pozostałych uczniów SP39 zachęcamy do rozwijania pasji i zainteresowań fotograficznych oraz odkrywania piękna świata. Kolejna edycja konkursu już za rok!














