Nowa pracownia komputerowa w SP39

Minęło już kilka tygodni od wejścia uczniów do nowej pracowni komputerowej. Ciągłe upiększanie sali w plakaty, kwiaty i gadżety meblowe spowodowało, że zapomnieliśmy się ją Wam pochwalić.
Najważniejszą zmianą jednak jest to, że podczas zajęć z informatyki, każdy uczeń ma do swojej dyspozycji osobny komputer z dostępem do internetu i aplikacji użytkowych zapewniających realizację zagadnień podstawy programowej. Na każdej lekcji pracujemy w środowisku wirtualnej chmury, zwiększa to zaangażowanie uczniów poprzez ich lepsze przygotowanie się do zajęć, uczy systematyczności i punktualności w wykonywaniu ćwiczeń.
Od tego roku szkolnego uczniowie mają do dyspozycji drukarkę 3D a młodsze klasy mogą budować obiekty za pomocą pisaków 3D. Pierwsze modele wykonane na drukarce wzbudziły dużo radości, nowe pomysły i chęć posiadania swojego trójwymiarowanego obiektu. Oczywiście zaraz po pierwszej godzinie oczekiwania na wydruk uczniowie zaczęli się zastanawiać co zrobić aby drukarka wykonała to szybciej – ale to dobrze, że zaczynają myśleć kreatywnie.