Noc Bibliotek 2021 w SP39

W piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspólnej zabawie z okazji VII Nocy Bibliotek – ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tegoroczne hasło to CZYTANIE WZMACNIA. Ze względu na reżim sanitarny większość imprez odbyła się w salach lekcyjnych, w klasach.

Było czytanie wierszy w klasach I-III. Klasa I zainspirowana Domem, który śmieszy malowała na papierowych talerzykach śmieszne postacie i wymyślała związane z nimi historyjki. Klasa II po wysłuchaniu wiersza Ja jestem książka malowała książkę-przyjaciela, a klasa III na przykładzie Pawła i Gawła analizowała własne zachowania. Klasy IV i V projektowy okładki oraz ilustracje do książek. Klasy VII i VIII flirtowały z literaturą, uczestniczyły w quizie internetowym, dyskutowały o Małym Księciu i stworzyły mapę myśli do tej książki. Dzieci uczestniczące do świetlicy oglądały film Operacja człowiek w czerni i kolorowały obrazki o bibliotece i książkach. Na  zakończenie wszyscy się relaksowali wykonując ćwiczenia z książką. Mimo pandemicznych warunków imprezę zaliczamy do udanych! Dziękujemy wszystkim uczestnikom – nauczycielom i uczniom za super zaangażowanie się we wszystkie wydarzenia!

Więcej zdjęć w zakładce => Biblioteka => Wydarzenia w bibliotece.

Panie bibliotekarki