Jak można zgłębiać wiedzę o swoim regionie?

warsztaty_terenowe_w_chcit_2019_1warsztaty_terenowe_w_chcit_2019_2warsztaty_terenowe_w_chcit_2019_3warsztaty_terenowe_w_chcit_2019_4warsztaty_terenowe_w_chcit_2019_5

W grudniu uczniowie klas 6. naszej szkoły byli uczestnikami ciekawych zajęć terenowych w siedzibie Chorzowskiego Centrum Informacji i Turystyki, które znajduje się przy ulicy Floriańskiej 42. W miejscu tym zlokalizowany jest również Punkt Informacji Turystycznej miasta Chorzowa oraz oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Pracownicy w przystępny sposób zapoznali nas z elementami m.in. historii, kultury, gospodarki oraz przyrody „naszej małej Ojczyzny”. Nie zabrakło również prezentacji atrakcji turystycznych Chorzowa oraz licznych statystycznych ciekawostek dotyczących naszego miasta. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji przedmiotu „Wiedza o regionie” przez mgr Ewę Łubkowską-Baszczak.