Szkolni wolontariusze pamiętają o opuszczonych grobach (2019)

wolontariusze_pamietaja_o_opuszczonych_grobach_2019_1wolontariusze_pamietaja_o_opuszczonych_grobach_2019_2wolontariusze_pamietaja_o_opuszczonych_grobach_2019_3wolontariusze_pamietaja_o_opuszczonych_grobach_2019_4wolontariusze_pamietaja_o_opuszczonych_grobach_2019_5wolontariusze_pamietaja_o_opuszczonych_grobach_2019_6wolontariusze_pamietaja_o_opuszczonych_grobach_2019_7wolontariusze_pamietaja_o_opuszczonych_grobach_2019_8wolontariusze_pamietaja_o_opuszczonych_grobach_2019_9wolontariusze_pamietaja_o_opuszczonych_grobach_2019_10

Kiedy odwiedzamy na cmentarzach groby bliskich, często widzimy też opuszczone zaniedbane, a tym samym samotne i smutne miejsca pochówku, gdzie od dawna nikt nie był, a śmieci rozwiewane przez wiatr pogłębiają wrażenie posępności. Nie wiemy, dlaczego nikt nie odwiedza tych grobów, nikt nie zmówi modlitwy za zmarłych, nie posprząta, nie zapali znicza, nie pamięta…
Ten smutny stan rzeczy postanowili zmienić nasi uczniowie, zaangażowani w działania Szkolnego Wolontariatu, którzy od miesiąca zbierali znicze, by zapalić je na opuszczonych, uporządkowanych przez nich grobach, przed zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych. 23 października młodzież wyruszyła na parafialny cmentarz, by zadbać o nieodwiedzane mogiły. Pracowitość i poświecenie młodych z pewnością są godne pochwały. Zadanie zostało wykonane!
Przy okazji dla wszystkich była to ważna życiowa lekcja: dbanie o groby to nie tylko incydentalna przygoda, ale obowiązek, który powinny przejmować kolejne pokolenia.
Podziękowania należą się również Rodzicom, którzy tradycyjnie bezinteresownie wsparli nasze działania, kupując dzieciom znicze. Dziękujemy!