Żegnamy absolwentów (2019)

pozegnanie_absolwentow_2019_1pozegnanie_absolwentow_2019_2pozegnanie_absolwentow_2019_3pozegnanie_absolwentow_2019_4pozegnanie_absolwentow_2019_5pozegnanie_absolwentow_2019_6pozegnanie_absolwentow_2019_7

19 czerwca 2019 roku boisko szkolne zaroiło się od dzieci i młodzieży w galowych strojach i równie uroczystych nastrojach. Oto nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów dzień ukończenia szkoły i rozpoczęcie upragnionych wakacji.
Uroczystość pożegnania absolwentów była w tym roku wyjątkowa, bowiem żegnaliśmy ostatnich gimnazjalistów i pierwszy rocznik absolwentów szkoły podstawowej. Wyjątkowość pożegnalnej akademii podkreślał również ogrom nagród i wyróżnień, jakie otrzymali absolwenci – aż 17 świadectw z wyróżnieniem – świadectw z biało-czerwoną wstęgą. Z tych uczniów i rodzice, i nauczyciele byli najbardziej dumni. A potem sypały się i inne nagrody: za pracę na rzecz szkoły, klasy, działalność w kołach zainteresowań, wolontariat, sukcesy, wzorową frekwencję… I, oczywiście, gratulacje dla rodziców za wzorowe wychowanie dzieci.
Mimo że byliśmy ze sobą tak krótko, to w niejednym oku zakręciła się łezka, cóż – zdążyliśmy się już zaprzyjaźnić, a rozstania nie są łatwe…
Mamy nadzieję, że zachowacie dobre wspomnienie o nas, a my życzymy Wam tylko pomyślnych wiatrów, wiary w siebie, optymizmu i aby wszelkie burze kończyły się szczęśliwym powrotem do portu. Pięknie dojrzewajcie, rozwijajcie się i wzrastajcie – jak nasi przodkowie mawiali – Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek. Szczęśliwej drogi…

nauczyciele

Skip to content