W biało-czerwonych nastrojach! (2018)

w_bialo_czerownych_nastrojach_2018_1w_bialo_czerownych_nastrojach_2018_2w_bialo_czerownych_nastrojach_2018_3w_bialo_czerownych_nastrojach_2018_4w_bialo_czerownych_nastrojach_2018_5

13 listopada, podczas uroczystej akademii, uczciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Nastroje patriotyczne panowały w naszej szkole już od piątku, wtedy bowiem w galowych strojach, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji, odśpiewaliśmy hymn państwowy na boisku szkolnym.
Akademia przypomniała zebranym w sali gimnastycznej uczniom kilka najchwalebniejszych wydarzeń z dziejów naszego narodu, a opowiadał o tym poprzez swe piosenki szwedzki zespół Sabaton. Historyczne refleksje uzupełniła patriotyczna poezja w wykonaniu recytatorów z klas 8 i 4. Całość zakończyły życzenia dla wszystkich Polaków, które 500 lat temu wypowiedział Andrzej Frycz Modrzewski:

Niech tedy to będzie celem Rzeczypospolitej, by w niej wszyscy obywatele mogli żyć dobrze i szczęśliwie, to jest uczciwie i sprawiedliwie, aby wszyscy rośli godnością i pożytkami, aby wszyscy wiedli żywot spokojny i cichy, aby każdy mógł strzec swej własności i ją zachować, aby przed krzywdą każdy był jak najmocniej zabezpieczony.