Zaplanowany termin festynu na piątek 9 czerwca okazał się być strzałem w dziesiątkę! Mimo upalnego popołudnia nasze gimnazjum odwiedziło bardzo dużo mieszkańców dzielnicy, można było spotkać wielu absolwentów, obecnych i przyszłych uczniów. Towarzyszył spotkaniu gwar rozmów dorosłych, dzieci i młodzieży, a atmosfera wydarzenia była naprawdę rodzinna.
W organizacji tego przedsięwzięcia pomogło nam wiele osób i instytucji. Zaproszeni goście przybyli licznie poświęcając swój wolny czas na promowanie zdrowego stylu życia. Szczególne podziękowania składamy:
-
Księdzu Antoniemu Klemensowi, proboszczowi Parafii pw. Św. Józefa, który udostępnił nam ławki na czas festynu.
-
Pani Dorocie Andrychowskiej za przygotowanie świeżo wyciskanych soków z pomarańczy, Panu Jackowi Zapalskiemu za niebo w gębie – naleśniki ze słodkim nadzieniem.
-
Rodzicom naszych uczniów, którzy wsparli wydarzeniem domowymi wypiekami i zapasem świeżych owoców na soki i sałatki owocowe.
-
Panu Erykowi Hajdysek, który jest mistrzem pszczelarstwa i właścicielem pasieki w Chorzowie, za przygotowanie stoiska z miodami.
-
Pani dr Joannie Elsner z Katedry Biofizyki i Morfogenezy Roślin Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach za prowadzenie zajęć z lupą – obserwacji roślin miododajnych.
-
Panu Dawidowi Olejniczakowi wraz z grupą z sekcji Capoeira Camangula z Chorzowa za przygotowanie pokazu.
-
Sensei Izabeli i sensei Sebastianowi Cierpiołom wraz z sekcją Śląskiego Klubu Karate GOLIAT OYAMA KARATE za przygotowanie pokazu.
-
Pani dietetyk Katarzynie Maciąga ze Śląskiego Banku Żywności za prowadzenie konsultacji dietetycznych.
-
Stowarzyszeniu Opieki Hospitacyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie za prowadzenie warsztatów origami
-
Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Chorzowie za udostępnienie narkogogli, alkogogli i przyrządu do mierzenia CO w wydychanym powietrzu.
-
Wydziałowi Usług Komunalnych Urzędu Miasta Chorzów, który w ramach akcji „Nie rób gańby” rozdawał woreczki na psie odchody.
-
Polskiemu Związkowi Rugby, Rugby Klub Ruda Śląska „Diablice” za przygotowanie pokazu.
Nie można również pominąć uczniów, pracowników i nauczycieli Gimnazjum nr 5. Wszyscy włączyli się w działania mające na celu promocję imprezy i uświetnienie samego wydarzenia poprzez organizację różnych punktów festynu. I tak można krótko wymienić takie atrakcje jak:
-
Kiermasz zdrowej żywności – sałatki owocowe i warzywne szaszłyki, soki, domowe konfitury
-
Festynowa garmażernia – żurek, racuszki, sznita chleba z tustym
-
Festynowa kawiarenka – kawa, herbata, ciasta, galaretki owocowe, kisiel
-
Szkolna wystawa psów, kącie ze zwierzątkami
-
Kiermasz roślin doniczkowych wyhodowanych przez członków koła hodowlanego
-
Warsztaty plastyczne pod hasłem: Drugie życie odpadów – projekt sukni
-
Kącik dla urody: stanowisko kosmetyczne z naturalnymi kosmetykami
-
Kącik dla zdrowia: indywidualne konsultacje z trenerem
-
Pokaz pomocy przedmedycznej, pomiar ciśnienia
-
Pokazy taneczne i gimnastyczne
-
Gry i zabaw ruchowe dla dzieci
-
Wystawa minerałów
-
Malowanie twarzy
-
Kącik rekreacyjno – czytelniczy
Takie wydarzenie sprawia radość, gdy jest miło przyjęte przez adresatów. Zatem dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i serdeczną atmosferę na festynie.