Październik – miesiąc bibliotek szkolnych

W związku z miesiącem bibliotek szkolnych zorganizowaliśmy kilka akcji w celu zachęcenia uczniów do zaglądania do naszej biblioteki jako miejsca bardzo przyjaznego dla wszystkich.

• KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI, podczas którego można było kupić zarówno powieści młodzieżowe, testy gimnazjalne, jak i książki kulinarne i popularno-naukowe o różnej tematyce.
  • Przeprowadzono ZAJĘCIA Z ARTETERAPII – kolorowanki dla dorosłych działają uspokajająco, poprawiają humor, są twórczym sposobem spędzania czasu.
  • KONKURS CZYTELNICZY dla klas pierwszych na podstawie opowiadania Rafała Kosika „Feliks, Net i Nika oraz Metoda Sześciopalczastego”. Uczniowie poznawali tajemnicę wioski odciętej od świata przez 300 lat. Troje tytułowych bohaterów wyjaśnia niepokojące zjawiska i zagadkę sześciopalczastych mieszkańców osady. W szranki stanęli pierwszoklasiści, którzy w dwuosobowych zespołach zmierzyli się z tekstem. Poziom był bardzo wyrównany, o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty.
    • I miejsce: Krzysztof Szklanny i Tomasz Puziak (1b)
    • II miejsce: Daniel Syska i Dawid Tułaj (1a)
    • III miejsce: Ewelina Botor i Wiktoria Uliwiak (1a) oraz Andrzej Zapalski i Piotr Gajda (1a)

Zapraszamy do szkolnej biblioteki.
Anna Suchecka-Wójcik