Turniej językowy (2014)

W dniu 14 października 2014 odbył się w naszej szkole tradycyjnie już Turniej Językowy. W zabawie uczestniczyły wszystkie klasy. Biorący udział zdobywali punkty w następujących konkurencjach:

1. Prezentacja wylosowanego państwa
  2. Strój w barwach prezentowanego kraju
  3. Pytania wiedzowe dotyczące języka angielskiego i niemieckiego
  4. Wykonanie piosenki obcojęzycznej

Było gwarno i wesoło. Wszystkie klasy znakomicie przygotowały się do udziału, prezentując ciekawie wykonane plakaty, pomysłowe przebrania w barwach wylosowanego kraju czy też wspólnie śpiewając utwory w języku angielskim.

Ta część turnieju podobała się uczniom najbardziej, a piosenki porywały momentami całą salę, jak na przykład utwór Shakiry La La La w wykonaniu Ia pod przywództwem Kamila Sacharza, Happy Pharrella Williamsa, który II b zaprezentowała razem ze swoją wychowawczynią panią Niegowską, czy też niezapomniane wykonanie III a, z popisowym występem Maćka Dudka.

WYNIKI TURNIEJU JĘZYKOWEGO

I MIEJSCE – KLASA IIIA 37 PUNKTÓW

II MIEJSCE – KLASA IIA 33 PUNKTY

III MIEJSCE – KLASA IIIB 29 PUNKTÓW

POZOSTAŁE WYNIKI: KLASA IIB – 27 PUNKTÓW, KLASA IA – 24,5 PUNKTU, KLASA IB – 14,5 PUNKTU. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Sonia Witek