Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2014

Samorząd uczniowski w Gimnazjum nr 5 w Chorzowie działa prężnie i aktywnie. Rokrocznie uczniowie dokonują wyboru swoich przedstawicieli do samorządu szkolnego. W tym roku po raz pierwszy przyłączyliśmy się do akcji CEO „Samorządy mają głos”.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum nr 5 W Chorzowie przebiegały w kilku etapach. Rozpoczęły się od wybrania kandydatów przez poszczególne klasy. Wytypowani kandydaci przygotowali plakaty, które wywiesili na korytarzu szkolnym, dzięki czemu wszyscy uczniowie mogli się z nimi zapoznać. Następnie w dniu 25 września kandydaci na dwóch przerwach w sali gimnastycznej przedstawili swój program całej społeczności szkolnej. Wybory zostały przeprowadzone w dniu 30 września. Uczniowie przychodząc do lokalu wyborczego w sali nr 13 oddawali głosy na wybranych kandydatów. Wybory przebiegały w atmosferze zrozumienia znaczenia tego wyboru dla samych uczniów. Było miło i sympatycznie.

Kampania wyborcza pozwoliła nam lepiej poznać zasady prawa wyborczego. Zmobilizowała część uczniów do aktywnej kampanii wyborczej i pokazała, że same wybory mają wpływ na naszą szkolną rzeczywistość, gdyż wybrani do samorządu uczniowie będą nas reprezentować przez cały rok i działać w naszym imieniu na terenie szkoły. Okazało się, że wybory nie są takie straszne.

Wyniki głosowania

Osób uprawnionych do głosowania: 169. Głosów oddanych: 132 w tym: głosów ważnych: 131, głosów nieważnych: 1. Głosy ważne oddane na:

Lp. Imiona i nazwiska kandydatów i kandydatek Liczba oddanych głosów
1. Borowiecka Milena 4
2. Chrapek Adam 14
3. Faerber Agnieszka 21
4. Janko Karolina 35
5. Juranek Bartosz 5
6. Kozłowska Elwira 5
7. Pyta Anita 4
8. Sielewiński Arkadiusz 3
9. Szymura Klaudia 40

Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja uczniów z klasy 3a w składzie: Kamil Bizuk, Kacper Broś, Dominik Grabiwoda, Krzysztof Stańko. Koordynatorem była p. Danuta Jakubczak.