G5 w akcji „Wolność czytania”

11 września 2014 włączyliśmy się czynnie w organizowaną przez Urząd Miasta w Chorzowie akcję promującą czytelnictwo „Wolność czytania”. Pod opieką pań Marii Megi i Anny Sucheckiej-Wójcik grupa uczniów z klasy 2a i 3a (Katarzyna Pietraszek, Karolina Janko, Aleksandra Józefiak, Klaudia Szymura, Marcela Wons, Karolina Moroń, Larysa Skowron, Julia Ginalska, Krzysztof Stańko, Kamil Bizuk) przygotowała stoisko pokazujące działalność naszej szkolnej biblioteki. W szeroko zakrojonej akcji braliśmy udział wielotorowo. Nasi uczniowie przebrani za postacie literackie zachęcali uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do odpowiadania na przygotowane pytania związane z konkursem „Czy znasz tę postać literacką?”. Mieszkańców Chorzowa częstowaliśmy upieczonymi specjalnie ciasteczkami z sentencją związaną z czytaniem. W tym czasie klasa 2a brała udział w warsztatach poligraficznych, gdzie poznała proces wydawania książki, a klasa 3a była na spotkaniu z pisarką Jolantą Krysowatą, autorką książki „Skrzydło Anioła. Historia tajnego ośrodka dla koreańskich sierot”.

Zdjęcia: pani Izabela Felka-Krufczyk, tekst: Anna Suchecka-Wójcik