Dzień Samorządności (2014)

Jak nakazuje szkolna tradycja, 21 marca jest dniem, w którym uczniowie przejmują władzę w szkole. Na ten jeden dzień uczniowie stają się gospodarzami szkoły i współorganizują wszelkie wydarzenia w szkole w tym dniu… stąd też pochodzi nazwa „Dzień Samorządności”. Wszystkich zgromadzonych powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Katarzyna Kozik, która z rąk Pani Dyrektor otrzymała symboliczne klucze do szkoły. I się zaczęło… Na pierwszy ogień poszły klasy trzecie, następnie klasy pierwsze i drugie. Konkurencje sportowe, takie jak skoki z piłką, skoki drużynowe na skakance, zbijanie balona czy ringo były świetną okazją do sprawdzenia swojej kondycji. Natomiast wiele uśmiechu sprawiło zawijanie mumii i jedzenie ptysia bez używania rąk na czas, czy wykonywanie makijażu wiosennego nietypowymi akcesoriami. Uczniowie mogli również wykazać się umiejętnością współpracy układając puzzle i wyrazy z ciał. Rywalizacji uczniów towarzyszył głośny doping kolegów. Ostatecznie najwyższą liczbę punktów uzyskali uczniowie z klasy IIa i IIIb. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Wszystkim dziękujemy za udaną wspólną zabawę, i zapraszamy do kolejnej, w roku przyszłym… 😉