Jesteśmy mistrzami Chorzowa w koszykówce!

final_zawody_koszykowka_2014_1final_zawody_koszykowka_2014_2final_zawody_koszykowka_2014_3final_zawody_koszykowka_2014_4final_zawody_koszykowka_2014_5final_zawody_koszykowka_2014_6

Dnia 11.03.2014 r. drużyna koszykarska z 2a wystartowała w zawodach. Był to finał mistrzostw Chorzowa, do których dostaliśmy się, wygrywając rozgrywki dzielnicowe. W pierwszym meczu naszym zawodnikom przyszło zmierzyć się z najtrudniejszym przeciwnikiem – szkołą sportową (Gimnazjum nr 11). W skład pierwszej piątki wchodzili: Krzysztof Stańko, Kamil Bizuk, Kevin Sprusiński, Dawid Wawrzyniak i Jakub Kłobus. Po 28 minutach zmagań nasza drużyna zwyciężyła. Następny mecz był już o pierwsze miejsce, nasi koszykarze musieli walczyć z Gimnazjum nr 2. W tym meczu trener wystawił pozostałych zawodników takich jak: Dominik Grabiwoda, Paweł Bielas, Patryk Stasiak, Dawid Stelmach i Maciek Dudek. Zadebiutowali również: Grzegorz Śliwa i Mateusz Ciszowski. Mecz zakończył się zwycięstwem na rzecz naszej szkoły, doprowadzając do tego, że jesteśmy mistrzem Chorzowa w koszykówce i będziemy brać udział w dniu 28 marca w rejonowym etapie rozgrywek. Oczywiście liczymy na kolejny sukces. Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem finałowego turnieju został Krzysztof Stańko.

Dominik Grabiwoda i Kevin Sprusiński