Nominacje nauczycieli do Nagrody Korczakowskiej

„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.” /J. Korczak/

Już kolejny raz uczniowie Gimnazjum nr 5 w Chorzowie nominowali nauczyciela do Nagrody Korczakowskiej. Uczniowie głosowali na nauczyciela, którego cenią najbardziej za działalność na rzecz młodzieży, rozwijanie osobowości uczniów i ich kreatywności oraz wspieranie działań młodzieży i motywowanie do pracy.

Każdy uczeń miał prawo oddać jeden głos zgodnie ze swoim przekonaniem. Największą liczbę głosów otrzymała kolejny raz Pani Julia Lorent-Szeja. Uczniowie docenili Jej działania na rzecz rozwijania talentów aktorskich i recytatorskich. W wielu rozmowach uczniowie Pani Julii Szei mówią o tym, jak ważne są rozmowy na temat zasad i fałszywej moralności we współczesnym świecie. Uczniowie doceniają troskę o ich właściwy rozwój
i odpowiedzialne planowanie przyszłości.

Uczniowie dostrzegli również pracę innych nauczycieli, w szczególności wielu uczniów doceniło działania Pani Pauliny Niegowskiej i Pani Sonii Witek.

Takie głosowanie to forma podziękowania uczniów za pracę nad rozwojem i kształtowaniem młodego człowieka. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za Waszą pracę i trud włożony w nasze wychowanie.