Słodkie wypożyczanie w bibliotece – podsumowanie I okresu

kiermasz_taniej_ksiazki_2013_1kiermasz_taniej_ksiazki_2013_3kiermasz_taniej_ksiazki_2013_2

Biblioteka szkolna jest ważnym miejscem dla uczniów. W pierwszym semestrze była często odwiedzana, odnotowałyśmy 757 wypożyczeń oraz 1451 wizyt w czytelni. Zorganizowałyśmy kilka akcji, które przede wszystkim miały przyciągnąć uczniów do biblioteki, a jednocześnie pobudzić do czytania książek. Oto niektóre z nich:

• Słodkie wypożyczanie polegające na tym, że każdy, kto wypożyczył książkę (nie lekturę!), mógł poczęstować się cukierkiem czy ciastkiem.
  • Kiermasz taniej książki dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
  • Pluszakowa Loteriada pod hasłem KSIĄŻKI ZA PLUSZAKI – dochód przeznaczony na zakup nowości wydawniczych.
  • Miniwystawy upamiętniające Joannę Chmielewską i Edmunda Niziurskiego, zmarłych w 2013 roku pisarzy literatury młodzieżowej.

Najlepsi czytelnicy w poszczególnych klasach:

• 1a – Magdalena Radecka i Eliza Czerniejewska
  • 1b – Daniel Kreczmer