Święto Niepodległości 2013

Obchody Święta Niepodległości przebiegały w naszej szkole wieloetapowo. Najpierw delegacja szkoły pod opieką pani Izabeli Felki – Krufczyk wraz ze sztandarem i kwiatami uczestniczyła w dniu 8 listopada w miejskich uroczystościach zorganizowanych w kościele św. Floriana i pod pomnikiem Żołnierza Polskiego przy ul. Śląskiej. Następnie 12 listopada odbyła się szkolna akademia podkreślająca wagę tegoż święta dla państwa polskiego przygotowana przez panią Julię Lorent- Szeję i uczniów klas 1b i 3b. Pod koniec dnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w tradycyjnym w naszej szkole Turnieju Niepodległościowym klas pierwszych zorganizowanym przez panią Danutą Jakubczak i uczniów klasy 2 a: Klaudię Szymurę, Karolinę Moroń, Kevina Sprusińskiego, Dawida Wawrzyniaka i Macieja Dudka. Jak zwykle uczniowie rywalizowali w takich kategoriach jak konkurs wiedzowy, krasomówczy, pieśni patriotycznych czy symboli patriotycznych. Obie klasy dobrze się przygotowały i wspaniale bawiły, jednak z tej rywalizacji zwycięsko wyszła klasa 1a, która zdobyła 105 punktów, a klasa 1b uzyskała 84 punkty. Na wyróżnienie zasługuje Karolina Janko, która piękna przedstawiła postać Józefa Piłsudskiego w konkursie krasomówczym.
Gratulujemy klasom pierwszym kulturalnej zabawy a wszystkim uczniom dziękujemy za uczczenie naszego święta narodowego strojem galowym!